Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

E-recepta przez Internet – łatwy dostęp, dyskrecja i bezpieczeństwo

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu beautyone.pl

E-recepta przez Internet jest rozwiązaniem na miarę współczesnych czasów. Dzięki usłudze konsultacji z lekarzem online masz możliwość uzyskania recepty na potrzebne leki bez wychodzenia z domu. Wszystko to za sprawą zintegrowanego, ogólnopolskiego systemu elektronicznych recept, do którego mają dostęp lekarze i apteki. To elastyczna opcja dla każdego pacjenta potrzebującego porady lekarskiej. Szybka, prosta w realizacji i w pełni bezpieczna.

E-recepta przez Internet – elastyczna propozycja dla każdego

Na czym polega e-recepta przez Internet? To możliwość wnioskowania o receptę na potrzebne leki przy okazji prywatnej konsultacji lekarskiej online. Masz dostęp do usługi bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujesz. Placówka medyczna pracuje online bez przerwy, dyżury lekarzy pozwalają zapewnić ciągłość usług o każdej porze. E-konsultacja z wystawieniem e-recept to optymalne rozwiązanie w wielu sytuacjach, a prosty dostęp do realizacji recept umożliwia zadbanie o siebie czy pomoc najbliższym.

Dostęp bez względu na miejsce i czas

Główną zaletą konsultacji lekarskich online, jakie Ci proponujemy, jest stała dostępność usługi. Dokładamy wszelkich starań, aby doświadczeni lekarze byli dostępni dla Ciebie bez kolejek, siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Procedura jest szybka, a konsultacja lekarska może mieć miejsce nawet w ciągu 5 minut.

Kiedy e-konsultacje są najlepszym rozwiązaniem?

Mamy do czynienia z wieloma sytuacjami na co dzień, kiedy osobista wizyta u lekarza może być z jakichś względów niemożliwa czy bardzo utrudniona. E-konsultacja, połączona z przepisaniem leków w postaci e-recepty, sprawdza się, gdy pacjent ma ograniczoną mobilność, a zapisanie się na klasyczną wizytę jest trudne i wymaga długiego oczekiwania. To także świetna propozycja, gdy jesteś poza miejscem zamieszkania, na przykład w delegacji, brakuje Ci czasu na szukanie lekarza, a potrzebujesz stale przyjmowanych leków. Elektroniczne konsultacje są opcją, również gdy potrzebujesz kolejnej recepty na środki antykoncepcyjne czy tzw. antykoncepcję awaryjną.

Kto może skorzystać z elektronicznej recepty?

Wystawiona przez lekarza recepta elektroniczna dostępna jest online dla aptek, po podaniu kodu znanego jedynie pacjentowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przekazać go komuś w celu realizacji recepty dla Ciebie. Możesz też sprawdzić szczegóły recepty na rządowej stronie pacjenta, która pozwala Ci na przykład na weryfikację jej realizacji czy przepisane opakowania leku.

Jak uzyskać e-receptę przez Internet?

Wygodne rozwiązanie, jakim jest e-recepta przez Internet, bazuje na odbyciu konsultacji lekarskiej. Ty wnioskujesz o lek, uzupełniając informacje o stanie zdrowia, ale to lekarz podejmuje decyzję na podstawie przekazanych informacji. Może on poprosić również o uzupełnienie dokumentacji medycznej. Wszystko jest w pełni bezpieczne, dyskretne, objęte tajemnicą lekarską. Prosta oferta z ankietą medyczną nie ma żadnych ukrytych kosztów czy innych zawiłości. Opłata za konsultację jest jedna.

Prosta strona z ofertą konsultacji

Na stronie danej placówki medycznej możesz znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Konsultacja lekarska bez kolejek odbywa się już w 5 minut. Jeżeli korzystasz z oferty kolejny raz, możesz uzyskać dodatkową zniżkę od standardowej ceny konsultacji. Profesjonalny zespół lekarski pełni dyżury, zapewniając zdalną opiekę medyczną w sposób ciągły.

Wypełnij formularz i skorzystaj z pomocy

Rozpoczęcie konsultacji bazuje na uzupełnieniu ankiety medycznej i formularza danych pacjenta. Są one niezbędne do odbycia konsultacji i wystawienia recepty, nie będą przetwarzane w żaden inny sposób. Podaj informacje o lekach, jakich potrzebujesz. Zaznacz, jakie jeszcze środki przyjmujesz, na jakie dolegliwości i alergie cierpisz, czy w ostatnim czasie przebyłeś jakieś zabiegi lub operacje. W formularzu możesz również przekazać dodatkowe informacje dla lekarza.

Dyskrecja, bezpieczeństwo i pełen profesjonalizm

Nie musisz mieć obaw co do konsultacji elektronicznej, to w pełni bezpieczna możliwość uzyskania porady i recepty. Pacjenci objęci są dodatkowo ubezpieczeniem OC. Lekarze, którzy otrzymują zgłoszenia, poddają je wnikliwej analizie, każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Dopasowywane są najlepsze możliwie rozwiązania, z pełną troską o zdrowie pacjenta.

Nowoczesna telemedycyna w polskich warunkach sprawdza się doskonale. System elektronicznej opieki medycznej umożliwił rozwój teleporad i e-konsultacji lekarskich z wystawieniem elektronicznej recepty na niezbędne leki.Podobne tematy