Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Powiększanie ust – czego się spodziewać i gdzie znaleźć dobrego specjalistę

Powiększanie ust – czego się spodziewać i gdzie znaleźć dobrego specjalistę

W tym artykule dowiesz się, czego możesz się spodziewać, jakie mogą być skutki uboczne zabiegu, czas jego trwania i rekonwalescencja. Dowiesz się również, jak znaleźć dobrego specjalistę, który wykona zabieg. W końcu jaki jest sens poddawania się zabiegowi, jeśli nie chcesz tego żałować? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działa powiększanie ust i czego można się spodziewać. To świetny sposób, aby uzyskać wymarzone usta!

Rezultaty powiększania ust

Chociaż zabieg powiększania ust może radykalnie zmienić Twój wygląd, możliwe jest także uzyskanie subtelnych zmian, które poprawią Twój ogólny wygląd. Na szczęście zabieg jest stosunkowo bezbolesny. Czas przestoju po zabiegu jest minimalny, a większość pacjentów może wrócić do swoich normalnych zajęć jeszcze tego samego dnia. Jeśli jednak masz bardzo wysoką tolerancję na dyskomfort, przed podjęciem decyzji o powiększeniu ust warto zasięgnąć drugiej opinii.

Pacjentki często przynoszą zdjęcie ust, które chciałyby mieć po powiększeniu, i choć większość chirurgów potrafi odtworzyć ich realistyczny wygląd, niektórzy nie są w stanie tego zrobić. Na przykład pacjentka o cienkich ustach nie może mieć obrzmiałych, dużych warg, ponieważ wyglądałoby to nienaturalnie i nieatrakcyjnie. Ważne jest, aby mieć jasną wizję swojego wzorcowego wyglądu, a dr Calabria może dokładnie wyjaśnić, jakie efekty są możliwe do uzyskania w przypadku unikalnego kształtu twarzy.

W studium przypadku dotyczącym wielkości ust pacjentki przed i po zabiegu chirurdzy są w stanie zmierzyć, o ile należy powiększyć usta, aby uzyskać pożądany efekt. U jednej pacjentki wysokość górnej wargi wynosiła 10 mm, a wysokość dolnej 12 mm. Po zabiegu udało jej się uzyskać całkowity wskaźnik warg (Overall Lip Index) wynoszący 126 mm2. Rezultaty zabiegu były widoczne natychmiast, a pacjentka poczuła się pewniej w swoim nowym wyglądzie.

Inna metoda powiększania ust polega na umieszczeniu jednego pasma wypełniacza w białym wałeczku pod zewnętrzną częścią warg w celu uzyskania efektu obfitych ust. Należy pamiętać, że stosowanie materiałów cząsteczkowych nie zostało zatwierdzone przez FDA i może powodować powstawanie grudek. Ponadto, jeśli materiał cząsteczkowy zostanie wszczepiony w mięsień orbicularis oris, może to spowodować przemieszczenie wstrzykniętego materiału i powstanie guzka. Inną metodą powiększania ust jest korekta kształtu warg, dzięki której górna i dolna warga uzyskują lepsze proporcje. Należy pamiętać, że każda warga ma trzy małe bulwki i dwie w dolnej części wargi. Są to elementy, które nadają każdej wardze jej indywidualny charakter.

Czas przestoju

Większość osób odczuwa minimalny czas przestoju po zastrzykach kosmetycznych, jednak zabieg powiększania ust nie jest tu wyjątkiem. Chociaż na pełne efekty nowego kształtu ust trzeba będzie poczekać, większość pacjentów zgłasza jedynie niewielki obrzęk, zasinienie lub tkliwość. Na ogół wystarczą trzy tygodnie, aby większość pacjentów mogła powrócić do pracy i podjąć normalne zajęcia. Jedynym minusem tego zabiegu jest możliwość wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Istnieją jednak sposoby, aby zminimalizować ten czas i mimo wszystko uzyskać pożądany wygląd.

Efekty uboczne

Niektóre z powszechnych efektów ubocznych powiększania ust to krwawienie, grudki i opóźnione reakcje alergiczne. Chociaż zdarza się to rzadko, zabieg powiększania ust zwiększa ryzyko infekcji. Ponadto u niektórych osób zabieg może być niesatysfakcjonujący. Aby zminimalizować wszelkie ryzyko, pacjenci powinni przykładać okłady z lodu na miejsce zabiegu przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Pacjenci powinni unikać ćwiczeń fizycznych i intensywnego dotykania twarzy przez pierwsze sześć godzin po zabiegu.

Do najczęstszych skutków ubocznych powiększania ust należy niewielki obrzęk i zasinienie, ale są one zwykle przejściowe i ustępują samoistnie po tygodniu. U niektórych pacjentów występuje także asymetria warg. W ciężkich przypadkach u pacjenta może wystąpić infekcja lub uszkodzenie nerwów. Chociaż powikłania te są rzadkie, powinny być skonsultowane z lekarzem. Aby zminimalizować potencjalne ryzyko, pacjenci powinni przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji po zabiegu, przekazanych przez chirurga.

Inne możliwe skutki uboczne powiększania ust to siniaki, swędzenie i długotrwałe zaczerwienienie. Niektóre wypełniacze do ust mogą również powodować reaktywację pęcherzy gorączkowych lub zimnych owrzodzeń. W miejscu wstrzyknięcia mogą również powstać zakrzepy krwi i martwe tkanki. W rzadkich przypadkach silnej reakcji alergicznej zastrzyk może prowadzić do zakażenia. Przed poddaniem się zabiegowi powiększania ust należy koniecznie omówić z lekarzem wszelkie działania niepożądane.

W badaniu pilotażowym MA-1300-13K w jednym ośrodku badawczym wzięło udział 20 pacjentów, których obserwowano przez 24 tygodnie. Spośród tych 20 uczestników u dwóch wystąpiły TEAE. Ponadto u dwóch zgłoszono zasinienie związane z samą procedurą wstrzyknięcia. Te działania niepożądane wymieniono w Tabeli 12.

Wybór świadczeniodawcy

Dr Matthew White jest ekspertem w dziedzinie chirurgii plastycznej twarzy, który oferuje powiększanie ust pacjentom niezadowolonym ze swoich warg. Spotyka się on z pacjentami na konsultacji, aby ocenić okolicę i omówić najlepsze opcje powiększenia ust. Dokłada on wszelkich starań, aby zapewnić subtelne powiększenie ust przy jednoczesnej maksymalizacji rezultatów. W końcu nie powinno się iść pod nóż, aby uzyskać pożądane rezultaty. Oto kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty zajmującego się powiększaniem ust:

Twój lekarz powinien posiadać certyfikat z zakresu chirurgii kosmetycznej. Chociaż każdy lekarz z certyfikatem może legalnie przeprowadzić zabieg powiększania ust, zaleca się wybór chirurga z certyfikatem, aby zapewnić sobie najlepsze rezultaty. Poproś o zdjęcia przed i po zabiegu, aby upewnić się, że Twoja filozofia estetyczna jest zgodna z jego filozofią. Podczas konsultacji należy także określić pożądany rozmiar i kształt nowych ust. Priorytetem powinna być dbałość lekarza o szczegóły i Twoje oczekiwania.

Osoba wstrzykująca musi rozumieć Twoje cele. Wielu pacjentów chce mieć usta podobne do tych, jakie mają ich ulubione gwiazdy Hollywood. Przy tworzeniu nowych ust osoba wykonująca zabieg musi wziąć pod uwagę budowę twarzy i ogólną harmonię. Wykwalifikowany iniektor będzie w stanie to osiągnąć. Wykwalifikowany dostawca zapewni Ci spersonalizowany plan leczenia, który spełni Twoje oczekiwania. Jeśli będziesz zadowolona z rezultatów, możesz spodziewać się trwałego efektu.

Rekonwalescencja

Po zabiegu lekarz wyznaczy wizytę kontrolną po około dwóch tygodniach od zabiegu. Na wizycie tej zostanie wykonane zdjęcie ust, które zostanie zachowane do dokumentacji medycznej. Zdjęcie to pomoże dostrzec różnicę między ustami przed i po zabiegu. Rekonwalescencja po zabiegu powiększania ust może trwać kilka tygodni. Należy pamiętać, że usta będą bolały i tkliwe, a ich gojenie będzie przebiegać inaczej niż przed zabiegiem.

Po zakończeniu zabiegu może wystąpić obrzęk i lekkie zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia. Przez kilka dni należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Do czasu całkowitego zagojenia się tego obszaru należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce i intensywnego wysiłku fizycznego. Przez jedną noc należy również spać z uniesioną głową. Pełne usta utrzymają się przez okres od sześciu do dwunastu miesięcy. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Czas rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust zależy od rodzaju wybranego przez Ciebie zabiegu.

W zależności od wybranego rodzaju zabiegu, bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnych zajęć. Wypełniacz skórny i transfer tłuszczu do twarzy pozostawiają pewien obrzęk i siniaki. Mogą one utrzymywać się przez tydzień lub dłużej, w zależności od szybkości gojenia się organizmu. W większości przypadków po zabiegu można powrócić do pracy lub regularnych zajęć. Dr Greenberg udzieli także szczegółowych instrukcji dotyczących pielęgnacji nowych ust podczas procesu gojenia.

Oprócz zastrzyków do ust lekarz może zastosować inne techniki powiększania ust. Implanty ust z naturalnej tkanki są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz poprawić wygląd swoich ust. Techniki te skutecznie redukują zmarszczki mimiczne i dodają naturalnego blasku. W przeciwieństwie do tradycyjnego powiększania ust, rekonwalescencja po wstrzyknięciu tkanki naturalnej jest minimalna. Lekarz prawdopodobnie przepisze Ci leki zmniejszające obrzęk. W razie potrzeby możesz skonsultować się z lekarzem w sprawie środków przeciwbólowych i unikać leków rozrzedzających krew.

Podobne tematy