Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Powiększanie ust – czy po zabiegu powiększania ust można normalnie jeść i pić?

Powiększanie ust – czy po zabiegu powiększania ust można normalnie jeść i pić?

Istnieją pewne rzeczy, których należy unikać w trakcie picia i jedzenia po zabiegu powiększania ust. Należą do nich gorące napoje, alkohol i całusy. Co więcej, picie i korzystanie z toalety po wykonaniu zastrzyku do ust może doprowadzić do powstania stanu zapalnego i siniaków. Zaleca się odczekanie co najmniej 24 godzin po zabiegu powiększania ust. Alkohol może zwiększyć ryzyko infekcji i obrzęku, dlatego przez kilka dni po zabiegu nie należy pić ani jeść.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z beautysfera.pl

Unikanie alkoholu

Przed zabiegiem powiększania ust należy unikać spożywania alkoholu. Może to spowodować rozrzedzenie krwi, a w konsekwencji obrzęk warg. Alkohol może także rozrzedzić krew, powodując powstawanie siniaków i obrzęków. W przypadku zabiegu powiększania ust należy unikać picia alkoholu przez kilka dni po zabiegu. Ważne jest, aby nawadniać organizm wodą gazowaną smakową. Jeśli po zabiegu powiększania ust nie można unikać alkoholu, należy rozważyć zastosowanie terapii lodowej po zabiegu.

Alkohol może nie tylko powodować obrzęk, ale także rozrzedzać krew, przez co efekty zabiegu będą mniej widoczne. Unikaj picia alkoholu przez 24 godziny po zabiegu, aby nowy wygląd utrzymał się dłużej. Ważne jest także, aby po zabiegu powiększania ust nie palić tytoniu i nie pić ze słomki. Przez 24 godziny po wizycie w gabinecie należy również unikać spożywania alkoholu. Po zabiegu powiększania ust należy nadal pić duże ilości wody i unikać picia przez słomkę.

Unikanie gorących napojów

Chociaż krem znieczulający znika po kilku godzinach, należy unikać picia alkoholu i przyjmowania gorących lub zimnych napojów przez co najmniej kilka dni po zabiegu powiększania ust. W miarę możliwości należy unikać dotykania warg. Dotykanie warg bezpośrednio po zabiegu może spowodować infekcję. Podobnie należy unikać jedzenia i picia zbyt dużej ilości soli i cukru. Pokarmy te zwiększają ryzyko powstawania siniaków i obrzęków.

Pierwsze 48 godzin po zabiegu powiększania ust ma kluczowe znaczenie dla gojenia. Przez kilka dni należy unikać palenia tytoniu i biernego palenia. Poproś członków rodziny, aby nie palili w Twoim otoczeniu. Przez kilka dni należy unikać picia gorących napojów i używania słomki, ponieważ może to spowodować większy obrzęk. Po zabiegu powiększania ust można nosić makijaż na pozostałych częściach twarzy. Dermatolog może przepisać delikatny kosmetyk do ust, zawierający filtr SPF.

Unikanie pocałunków

Większość chirurgów plastycznych zaleca powstrzymanie się od całowania świeżo powiększonych ust przez co najmniej dwa dni po zabiegu. Jeśli nie możesz czekać tak długo, możesz pocałować się w powietrze. Pocałunek w powietrze jest powszechny w wielu kulturach i nie powinien stanowić problemu dla Twoich nowych ust. Po zabiegu dobrze jest mieć fortecę z poduszek, aby nie poruszyć się nieprzytomnie w środku nocy. Posiadanie dodatkowych poduszek może również utrzymać wypełniacz na miejscu w ciągu pierwszych kilku nocy po zabiegu. Na ogół pacjenci muszą używać tych poduszek przez kilka pierwszych nocy po zabiegu powiększania ust, ale w razie potrzeby także przez kilka następnych.

Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie nici PDO, doświadczysz mniej skutków ubocznych. Należy jednak odczekać co najmniej cztery dni przed pocałunkiem i tydzień przed seksem oralnym. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka migracji implantu i umożliwienie nowym ustom zintegrowania się z otaczającą tkanką. Implanty są również bardziej wyczuwalne niż wypełniacze, w przypadku których migracja jest mniej prawdopodobna.

Unikanie aktywności fizycznej

Istnieje kilka czynników ryzyka związanych z powiększaniem ust, w tym zwiększone krwawienie i zakażenia. Zastrzyki z wypełniaczem do ust nie są odporne na infekcje i mogą powodować pękanie naczyń włosowatych z powodu zwiększonego ciśnienia krwi. Po zabiegu powiększania ust należy unikać intensywnej aktywności fizycznej przez około 24 do 48 godzin, aby zmniejszyć zasinienie i obrzęk. Ćwiczenia fizyczne mogą powodować obrzęk, ale lekki spacer jest dopuszczalny. W tym czasie nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych. Gorące kąpiele i solarium również uwalniają duże ilości ciepła.

Po zabiegu powiększania ust pacjentom często zaleca się unikanie intensywnej aktywności, w tym intensywnych ćwiczeń fizycznych. Może to opóźnić proces powrotu do zdrowia lub spowodować niebezpieczne powikłania. Ponadto intensywne ćwiczenia mogą powodować pocenie się warg, co może narażać je na kontakt z bakteriami. Może to również prowadzić do odwodnienia, dlatego po intensywnych ćwiczeniach pacjenci powinni pić dużo wody. Pacjentom zaleca się ograniczenie intensywności aktywności fizycznej do lekkiego chodzenia lub lekkiego biegania. Pacjentom zaleca się także ograniczenie spożycia alkoholu i napojów alkoholowych.

Unikanie ekstremalnych temperatur

Aby zapewnić jak najłagodniejszy powrót do zdrowia i najlepszy efekt, pacjenci powinni unikać wystawiania ust na działanie gorących lub ekstremalnych temperatur. Jest to szczególnie ważne, jeśli zabieg powiększania ust obejmuje użycie wypełniaczy. Po zabiegu powiększania ust pacjenci powinni powstrzymać się od nadmiernego wysiłku fizycznego i od palenia papierosów. Ponadto należy unikać gorących kąpieli i sauny. Należy również powstrzymać się od pływania i nie nakładać makijażu przez co najmniej 48 godzin po zabiegu.

Po zabiegu powiększania ust pacjenci powinni unikać ekstremalnych temperatur, które mogą spowodować opuchnięcie ust i ich wrażliwość na wysoką temperaturę. O ile wzięcie prysznica lub kąpieli nie zaszkodzi, o tyle skrajne temperatury mogą spowodować opuchliznę. Pacjenci powinni również unikać spania na płasko lub w pozycji leżącej przez 24 godziny po zabiegu. Należy starać się spać z uniesioną głową. Wysoka temperatura może spowodować rozproszenie świeżego wypełniacza. Po zabiegu powiększania ust nie zaleca się także palenia papierosów, ponieważ może to zwiększyć ryzyko infekcji. Alkohol i palenie papierosów mogą także nasilić obrzęk.

Podobne tematy