Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Kiedy można się całować po zabiegu powiększania ust?

Kiedy można się całować po zabiegu powiększania ust?

Kiedy można się całować po zabiegu powiększania ust? Twój partner nie będzie wiedział, że miałaś robione zabiegi. Musisz unikać pewnych substancji drażniących i mocnego ucisku. Przez cztery dni po zabiegu należy również unikać seksu oralnego i ćwiczeń fizycznych. Czas rekonwalescencji może się różnić w zależności od zakresu zabiegu i zastosowanej techniki. Dr Cheung odradza całowanie się z partnerem przez cztery dni po zabiegu powiększania ust.

Unikanie czynników drażniących

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać po zabiegu powiększania ust, jest unikanie różnych czynników drażniących. Przez co najmniej dwa dni należy unikać palenia tytoniu i picia alkoholu. Należy również unikać przebywania w pobliżu osób palących lub drażniących usta. Na koniec należy unikać używania słomki, ponieważ jej nacisk może podrażnić nowo wszczepioną wargę. Pomoże to w procesie gojenia. Wreszcie przez tydzień po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej, należy unikać perfum i innych substancji zawierających ostre środki chemiczne. Należy również unikać pokarmów, które wymagają intensywnego żucia. Wypełniacz do ust ma za zadanie osadzić się i zintegrować z tkanką wargową, nie powodując zbytniego pobudzenia. Prowadzenie zdrowego trybu życia oznacza regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych, ale także unikanie pewnych substancji drażniących.

Unikanie silnego nacisku

Po zabiegu powiększania ust należy przez co najmniej 24 godziny unikać ćwiczeń fizycznych i energicznych pocałunków. Chociaż sprawność fizyczna i regularne ćwiczenia są niezbędnymi elementami zdrowego stylu życia, przez pierwsze 24 godziny należy unikać ćwiczeń z użyciem siły. Wynika to z faktu, że silny nacisk może spowodować rozproszenie wypełniacza. Ponadto należy unikać palenia tytoniu i spożywania alkoholu, ponieważ mogą one wywołać stan zapalny i dalszy obrzęk. Aby zapobiec infekcji, należy powstrzymać się od używania szorstkich lub gorących ręczników lub peelingów do twarzy.

Należy także unikać spożywania pikantnych potraw i picia z butelek z wodą, ponieważ może to spowodować odciski na ustach. Palenie papierosów może sprawić, że wypełniacz będzie bardziej elastyczny. Należy pić dużo wody i unikać intensywnego wysiłku fizycznego, aby utrzymać nawilżenie w okolicy ust. Ponadto w okresie rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust należy unikać intensywnego całowania i używania słomek do picia. Po upływie 48 godzin można powrócić do normalnych czynności.

Unikanie seksu oralnego

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi powiększania ust, ważne jest, aby unikać wszelkiej aktywności seksualnej do czasu zejścia obrzęku. Przez kilka dni możesz odczuwać bolesność lub wrażliwość, dlatego tak ważne jest unikanie seksu oralnego. Dr Liotta sugeruje, aby po upływie dwóch dni od zabiegu powiększania ust powrócić do aktywności seksualnej. W międzyczasie czynności nieseksualne, takie jak ssanie przez słomkę, mogą być niewygodne do czasu zejścia obrzęku.

Unikanie wysiłku fizycznego

Po zabiegu powiększania ust pacjent nie powinien wykonywać żadnych forsownych ćwiczeń przez co najmniej 24 godziny. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, wypełniacze do ust mogą powodować obrzęk i zasinienie po zabiegu. Po drugie, może to spowodować gwałtowne pękanie naczyń włosowatych, co może prowadzić do dalszych komplikacji. Po trzecie, pełne dojrzewanie wypełniaczy do ust trwa do dwóch tygodni. Oznacza to, że mogą się rozszerzać i kurczyć w wyniku wchłaniania wody.

Ponadto energiczne ćwiczenia fizyczne mogą prowadzić do obrzęków. W związku z tym po zabiegu powiększania ust należy pić dużo wody. Ćwiczenia fizyczne mogą narazić usta na kontakt z bakteriami, co zwiększa ryzyko zakażenia w miejscu wstrzyknięcia. Ponadto ćwiczenia powodują odwodnienie organizmu, co zwiększa ryzyko infekcji. Po zabiegu należy unikać picia alkoholu, palenia tytoniu i forsownych ćwiczeń fizycznych. Nawet lekka aktywność fizyczna powinna ograniczać się do chodzenia, ponieważ intensywne ćwiczenia mogą zwiększyć obrzęk i zasinienie.

Unikanie siniaków

Chociaż uniknięcie siniaków po zabiegu powiększania ust nie jest możliwe, siniaki, które wystąpią, będą minimalne. Siniaki powstają w wyniku przebicia skóry przez drobne naczynia krwionośne i przedostania się ich do tkanek miękkich. Przestrzeganie poniższych wskazówek pomoże zminimalizować siniaki. Aby zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie, można zastosować okład z lodu lub tabletki z arniki. Zaleca się także unikanie przyjmowania niektórych leków i pokarmów po zabiegu.

Stosowanie naturalnych suplementów diety, takich jak Arnika lub Bromelaina, może pomóc w zmniejszeniu siniaków. Arnika jest lekiem ziołowym stosowanym od wieków w celu zmniejszenia stanu zapalnego i ograniczenia krwawienia. Arnikę należy stosować dwa razy dziennie, pod język. Bromelaina to enzym występujący w ananasach, który może pomóc zminimalizować obrzęk po zabiegu powiększania ust. Oba produkty są dostępne bez recepty i można je stosować bezpośrednio po zabiegu.

Unikanie infekcji

Po zabiegu powiększania ust należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby zapobiec infekcji. Przez pierwsze 48 godzin należy unikać wysokich temperatur i masażu. Unikaj napojów alkoholowych i palenia papierosów, ponieważ mogą one nasilić obrzęk i zwiększyć ryzyko infekcji. Następnego dnia możesz całować się z partnerem bez obaw o swoje wargi. Po zabiegu powiększania ust należy unikać picia alkoholu. Może to spowodować powstanie nieprzyjemnego siniaka.

Następnego dnia po zabiegu powiększania ust okłady z lodu i krem z arniki mogą złagodzić obrzęk i zasinienie, które często po nim występują. Przykładanie lodu w okolicy ust przez co najmniej 8 godzin po zabiegu może zminimalizować obrzęk i swędzenie. Ważne jest jednak, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Gorące kąpiele i łóżka opalające również wytwarzają duże ilości ciepła, które może pogłębić obrzęk. Jeśli wystąpi obrzęk, najlepiej nie pocierać go zbyt mocno.

Podobne tematy