Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Jak długo ustępuje obrzęk po zabiegu powiększania ust?

Jak długo ustępuje obrzęk po zabiegu powiększania ust?

Po zabiegu powiększania ust możesz się zastanawiać, jak długo będzie utrzymywać się opuchlizna. Ogólnie rzecz biorąc, opuchlizna jest tymczasowa. Zwykle ustępuje po tygodniu lub dwóch, choć może utrzymywać się nawet do miesiąca. Istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, aby zminimalizować opuchliznę. Środki te obejmują unikanie wysokich temperatur, forsownych ćwiczeń fizycznych i stosowania makijażu. Poniżej wymieniono kilka naturalnych środków zaradczych, które pomogą zmniejszyć opuchliznę.

Unikanie wysokich temperatur

Jednym z największych „dos” i „don’t” po zabiegu powiększania ust jest unikanie ekstremalnych temperatur. Chociaż ciepły prysznic może złagodzić ból, nadmierne ciepło może nasilić obrzęk i zwiększyć ryzyko infekcji. Ponadto nie zaleca się korzystania z solarium i gorących kąpieli. Aby uniknąć nadmiernej opuchlizny, przez 48 godzin po zabiegu powiększania ust nie należy palić papierosów ani pić alkoholu. Jeśli musisz wziąć prysznic, używaj chłodnej wody, aby uniknąć nadmiernego gorąca i ochłodzić skórę.

Po zabiegu powiększania ust należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia mogą spowodować nadmierny napływ krwi do ust i nasilić istniejące problemy z wargami. Ponadto intensywne pocenie się może narazić wargi na kontakt z bakteriami, co może prowadzić do infekcji. Wreszcie, intensywny wysiłek fizyczny może spowodować odwodnienie. Dlatego po zabiegu powiększania ust należy pić dużo wody. Nawet jeśli musisz ćwiczyć, ogranicz intensywność ćwiczeń do lekkiego spaceru. Należy także unikać spożywania alkoholu.

Unikanie forsownych ćwiczeń

Po zabiegu powiększania ust należy unikać forsownych ćwiczeń. Chociaż dobrym pomysłem jest wykonywanie lekkich ćwiczeń po zabiegu, przez 24 godziny należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Ważne jest również, aby nie przebywać w upalnych temperaturach, ponieważ ciepło może nasilić obrzęk. Ponadto przez 24 godziny po zabiegu nie należy jeść nic słonego. Jeśli to możliwe, należy żuć coś łatwego do przeżucia.

Po zabiegu należy unikać ćwiczeń fizycznych przez 24 do 48 godzin. Pozwoli to zmniejszyć obrzęk, siniaki i wszelkie związane z nimi powikłania. Ponadto pozwoli to organizmowi na pełne wchłonięcie wypełniacza i zmniejszy ryzyko infekcji. Lekki spacer jest jak najbardziej wskazany po zabiegu powiększania ust, jednak przez tydzień po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. W tym czasie należy unikać forsownych zajęć, aby zapewnić jak najlepsze wyniki zabiegu.

Unikanie makijażu

Chociaż opuchlizna po zabiegu powiększania ust może być minimalna, przez 24 godziny po zabiegu należy unikać noszenia makijażu. Unikaj palenia tytoniu, ponieważ może to zwiększyć ryzyko infekcji. Ponadto należy unikać alkoholu, ponieważ jest to środek rozrzedzający krew. Substancje te mogą powodować stan zapalny, obrzęk i siniaki. Ponadto mogą one podrażnić nową warstwę powiększonych ust. Z tych powodów należy unikać alkoholu przez kilka dni po zabiegu.

Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących nakładania makijażu. Niektóre zabiegi z użyciem wypełniaczy mogą wymagać masażu w okresie pozabiegowym, podczas gdy inne wymagają po prostu, aby pacjent pozostawił ten obszar w spokoju. Jeśli opuchlizna jest minimalna, makijaż można nałożyć następnego dnia, ale należy to robić ostrożnie. Lekarz poinformuje także, jak długo należy odczekać. Po 24 godzinach można rozpocząć nakładanie makijażu i upewnić się, że produkt pozostanie na swoim miejscu.

Naturalne środki zmniejszające obrzęk

Kilka domowych sposobów może pomóc w zmniejszeniu obrzęku po zabiegu powiększania ust. Po pierwsze, arnika jest kwitnącą rośliną stosowaną w postaci maści, a także dostępną jako doustny lek homeopatyczny. Przez kilka dni należy unikać okładów z lodu i siniaków, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z innymi lekami. Bromelaina, enzym trawiący białka, występujący w ananasach, jest kolejnym domowym środkiem, który może pomóc w zwalczaniu bólu po zabiegu powiększania ust.

Arnika jest kolejnym popularnym środkiem. Naturalny krem z arniką można kupić w sklepie ze zdrową żywnością. Aby zmniejszyć obrzęk, można także zastosować zimny okład na wstrzykniętą okolicę. Przykładanie lodu do tego obszaru może także zmniejszyć ból i swędzenie. Pomocne jest także stosowanie lodu zawiniętego w ściereczkę. Należy unikać wystawiania ust na działanie nadmiernego ciepła, ponieważ może to nasilić obrzęk. Arnika jest także dobrym rozwiązaniem dla osób z siniakami po zabiegu powiększania ust.

Po zabiegu powiększania ust skutecznym sposobem na złagodzenie dyskomfortu spowodowanego obrzękiem mogą być okłady z lodu. Przykładanie lodu do warg, a następnie spanie, może znacznie przyspieszyć ich gojenie. Jeśli nie chcesz stosować okładów z lodu, możesz spać na plecach. Przykładanie lodu do ust przed wyjściem na zewnątrz pomoże zamrozić wrażliwą skórę wokół ust. Może to pomóc zmniejszyć opuchliznę, ale nie może jej całkowicie zlikwidować.

Unikaj wysokich temperatur po zabiegu powiększania ust. Wysoka temperatura powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i pogłębienie obrzęku. Przez co najmniej 24 godziny po zabiegu należy unikać gorących kąpieli lub prysznica. Po zabiegu powiększania ust można wziąć szybki prysznic, ale należy unikać wysokich temperatur przez co najmniej 48 godzin. Aby uniknąć dalszego obrzęku, najlepiej jest zachować zimną krew i unikać spożywania jakiegokolwiek alkoholu. Należy skonsultować się z lekarzem w sprawie przyjmowania leków łagodzących obrzęk i ból.

Unikanie alkoholu

Pewna kobieta, która poddała się zabiegowi powiększania ust, podzieliła się filmem, na którym widać jej przerażający rezultat. Morgan Proudlock zamieściła nagranie na portalu TikTok, na którym ujawniła, że po zabiegu musiała unikać alkoholu. Ból, jaki odczuwała po zabiegu, był absolutnie oburzający i wynikał z picia alkoholu. Wypełniacz, który miała w ustach, jest wykonany z kwasu hialuronowego. Po zabiegu wyszła z przyjaciółmi, aby świętować swoje urodziny, a następnego ranka obudziła się z opuchniętymi i obolałymi ustami.

Przez 24 godziny po zabiegu wypełniania ust należy unikać picia alkoholu. Alkohol rozrzedza krew i sprawia, że jest ona bardziej podatna na siniaki, a także może powodować większą opuchliznę. Pewna kobieta z USA, która zamieściła w serwisie TikTok nagranie wideo ze swojego zabiegu, po jego wykonaniu stała się ofiarą wirusa. Powiedziała, że jej usta były rozdęte i ledwo mogła mówić. Nie miała pojęcia, że doświadczy takiej opuchlizny i siniaków.

W ciągu pierwszych kilku godzin po zabiegu powiększania ust należy unikać spożywania alkoholu. Może to spowodować siniaki i opuchliznę, które mogą utrudnić powrót do zdrowia. Należy także unikać jedzenia i picia pokarmów zawierających duże ilości cukru i soli. Słone i słodkie pokarmy mogą również powodować nadmierne oblizywanie, co może prowadzić do infekcji. Przez dwa dni po zabiegu powiększania ust należy także unikać palenia i żucia tytoniu.

Jedynym wyjątkiem jest niepalenie papierosów, ponieważ produkty te mogą rozrzedzać krew. Przez co najmniej 24 godziny po zabiegu powiększania ust należy powstrzymać się od palenia tytoniu, picia alkoholu i używania słomek. Najlepiej jest pić wodę przez 24 godziny po zabiegu, aby zminimalizować obrzęk. Ponadto należy unikać spożywania napojów alkoholowych. Po zabiegu powiększania ust alkohol może nasilić działanie wypełniacza, zwiększając ryzyko powstania siniaków i obrzęków.

Podobne tematy