Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Lifting HIFU – innowacja w odmładzaniu i wyszczuplaniu

Lifting HIFU – innowacja w odmładzaniu i wyszczuplaniu

Lifting HIFU to nieinwazyjny, przyjazny dla skóry sposób na redukcję zmarszczek, którego efekty utrzymują się do dwóch lat. Metoda ta ma jednak dużo szersze zastosowanie niż tylko odmładzanie twarzy. Zabiegi HIFU sprawdzają się również jako sposób na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Co warto wiedzieć o tej innowacyjnej technologii? Wyjaśniamy.

Co to jest lifting HIFU?

Skrót HIFU oznacza ultradźwięki o wysokiej intensywności – od angielskich słów: High Intensity Focused Ultrasound. Lifting HIFU to zabieg intensywnie pobudzający produkcję kolagenu i elastyny. Skoncentrowane ultradźwięki wnikają głęboko w skórę i docierają aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Zabieg HIFU to nowoczesna terapia, która przez wielu specjalistów uznawana jest za doskonałą alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Jest to w pełni naturalna metoda odmładzania skóry – nie wymaga ani skalpela, ani wstrzykiwania żadnych obcych substancji pod skórę.  

Podczas liftingu HIFU silnie skoncentrowane fale ultradźwiękowe wnikają w skórę i stymulują procesy regeneracyjne na danym obszarze ciała. W ten sposób pomagają zwiotczałej skórze naprężyć się i stać się bardziej jędrną. Ponieważ zabieg jest ukierunkowany na głębsze warstwy, nie wpływa na powierzchnię skóry. Po liftingu twarzy bez skalpela można po prostu wrócić do wykonywania codziennych czynności, bez odbywania rekonwalescencji.

Zabieg HIFU – na twarz i na ciało

Lifting HIFU ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go m.in. w celu:

  • redukcji zmarszczek,
  • podniesienia policzków,
  • redukcji zwiotczeń na twarzy,
  • poprawy napięcia skóry na różnych partiach ciała,
  • redukcji podwójnego podbródka,
  • wymodelowania twarzy,
  • podniesienia łuków brwiowych,
  • redukcji fałdów nosowo-wargowych,
  • wygładzenia skóry na brzuchu po liposukcji.

Urządzenia do liftingu HIFU, takie jak Sono Queen dostępne w katowickiej Klinice Miracki posiadają wymienne kartridże o różnej głębokości działania. Dzięki temu zabieg można wykonywać praktycznie na każdej partii ciała. Do odmładzania twarzy używane są końcówki o płytszym zasięgu (od 2,00 do 4,5 mm), a do modelowania sylwetki intensywniej działające głowice docierające do 6 mm w głąb ciała. Lifting HIFU warto łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej w ramach tzw. terapii skojarzonych. Takie postępowanie sprawdza się m.in. w terapii antycellulitowej, redukcji miejscowej otyłości i odmładzaniu twarzy. Dobór zabiegów, ich liczba oraz częstotliwość ustalana jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Lifting twarzy bez skalpela – efekty

Pacjenci, którzy poddali się liftingowi HIFU, zauważyli wyniki już w kilka miesięcy po zabiegu. Co ważne, zastosowanie skoncentrowanych ultradźwięków nie wiąże się z żadną rekonwalescencją ani nie stwarza ryzyka powikłań. To ważne dla większości pacjentów klinik medycyny estetycznej, którzy oczekują wyrazistych efektów przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa terapii. Rezultaty liftingu HIFU mogą utrzymywać się nawet ponad dwa lata.

Zabiegi HIFU na twarz i na ciało opierają się wyłącznie na naturalnej zdolności regeneracyjnej organizmu, co oznacza, że są bardzo naturalne, a efekty pojawiają się stopniowo w ciągu 3-6 miesięcy, chociaż większość osób widzi rezultaty już po kilku tygodniach. Organizm nadal produkuje więcej kolagenu nawet przez rok od zastosowania ultradźwięków. Jeśli zajdzie taka potrzeba, lekarz medycyny estetycznej może zalecić Ci powtórzenie terapii 2-3 razy w ciągu kilku miesięcy. Później wykonuje się jeden zabieg rocznie, aby podtrzymać rezultaty.Dowiedz się więcej na temat zabiegów HIFU – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy