Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Czy można powiększyć usta będąc w ciąży?

Czy można powiększyć usta będąc w ciąży?

Jeśli interesuje Cię powiększanie ust w ciąży, to dobrze trafiłaś. Czytaj dalej, aby poznać objawy, przyczyny i sposoby leczenia. Powinnaś również pamiętać o potencjalnych skutkach ubocznych, takich jak krwawienie lub zwiększona wrażliwość na zimno. W końcu nie możesz przecież chcieć, aby Twoje nienarodzone dziecko zobaczyło, że używasz błyszczyka do ust! Aby uniknąć skutków ubocznych, porozmawiaj z lekarzem prowadzącym o wszelkich możliwych środkach zaradczych.

Objawy

Choć większość kobiet nie martwi się obrzękiem warg w ciąży, istnieje możliwość, że Twoje usta staną się większe niż zwykle. Jest to uważane za normalną część ciąży. Twój lekarz rodzinny będzie w stanie stwierdzić, czy zmiany, których doświadczasz, są normalne. Możesz również zauważyć zmiany po bokach twarzy. Ważne jest, aby omówić te zmiany z lekarzem, ale jeśli nie jesteś pewna, czy są one normalne, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z opuchlizną w czasie ciąży.

Po pierwsze, musisz zadbać o swoje ciało. Odwodnienie może powodować suchość skóry i ust w czasie ciąży. Kobieta w ciąży potrzebuje więcej płynów, zwłaszcza w późniejszych miesiącach ciąży, kiedy dziecko rośnie. Inne możliwe przyczyny odwodnienia to nasilona biegunka, wymioty i silne poranne mdłości. Aby temu zapobiec, należy pić dużo wody i ograniczyć spożycie alkoholu. Jeśli w czasie ciąży wystąpi obrzęk warg, należy skonsultować się z lekarzem.

Przyczyny

Obrzęk warg w czasie ciąży jest częstym skutkiem ubocznym ciąży. Za opuchliznę odpowiada zwiększony poziom progesteronu i estrogenu. Obrzęk może utrzymywać się przez całą ciążę lub tylko przez kilka tygodni. Ponadto zwiększony przepływ krwi może spowodować odbarwienie i zwinięcie warg, odsłaniając ich wewnętrzną stronę. Zmiany te nie powinny być powodem do niepokoju, ale powinien się nimi zająć lekarz.

Chociaż kobiety w ciąży często marzą o pulchniejszych ustach, nie powinny się tym martwić. Według dr Sherry A. Ross, autorki książki „She-ology”, przeciętna kobieta może oczekiwać, że jej usta będą normalne dwa do trzech miesięcy po porodzie. Ponieważ w całym organizmie zwiększa się przepływ krwi, naczynia włosowate w wargach powiększają się, aby przenieść dodatkową ilość krwi. W rezultacie usta stają się pełniejsze i pulchniejsze.

Zabiegi

W czasie ciąży usta mogą puchnąć. Jest to częsty efekt uboczny ciąży i normalna część procesu ciąży. Stan ten jest często spowodowany zatrzymaniem płynów, a obrzęk jest oznaką zwiększonego przepływu krwi. Metody leczenia powiększania ust w ciąży nie są obecnie zatwierdzone przez FDA. Po zabiegu może wystąpić niewielki ból i obrzęk. Może to trwać do tygodnia.

Chociaż większość kobiet nie decyduje się na zabiegi kosmetyczne w ciąży, niektóre z nich są ciekawe, czy wypełniacze do ust są bezpieczne i skuteczne. FDA nie zaleca stosowania wypełniaczy do ust u kobiet w ciąży, nie są one także zalecane dla kobiet karmiących piersią. Są one jednak bezpieczne, jeśli są podawane przez wyszkolonego i doświadczonego specjalistę, takiego jak dr Kevin R. Hanz z Texas Center for Aesthetic Plastic Surgery.

Efekty uboczne

Prawdopodobnie słyszałaś o efektach ubocznych powiększania ust w ciąży. Możesz zauważyć, że Twoje usta są nieco większe niż zwykle, ale jest to całkowicie normalne. Jeśli kiedykolwiek widziałaś kobietę w ciąży z dużymi ustami, znasz to uczucie. Ale co możesz zrobić, aby temu zapobiec? Przede wszystkim nie pozwól, by Twoje usta stały się zbyt duże.

Innym skutkiem ubocznym powiększania ust w czasie ciąży jest ich opuchnięcie. Twoje wargi sromowe będą puchnąć z powodu zwiększonego poziomu estrogenu i progesteronu w czasie ciąży. Jest to zwykle przejściowe i wraca do normy po porodzie. Twoje wargi mogą się również nieco cofnąć, co może spowodować, że wewnętrzne wargi sromowe staną się widoczne. Najlepiej jest skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Będzie on w stanie powiedzieć Ci, czy te zmiany są normalną częścią ciąży, czy też nie.

Podobne tematy