Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Stomatologia estetyczna – jakie zabiegi oferuje?

Stomatologia estetyczna – jakie zabiegi oferuje?

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Zdarza się jednak, że niektóre nieprawidłowości zgryzu lub uzębienia, czy też przebarwienia zębów, przeszkadzają nam w osiągnięciu takiego efektu. Na szczęście, współczesna stomatologia estetyczna oferuje wiele zabiegów, dzięki którym można uzyskać piękny i zdrowy uśmiech. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze z nich.

Wybielanie zębów

To jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod na poprawę wyglądu uzębienia. Wybielanie można przeprowadzić zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w domu, przy użyciu specjalnych zestawów do wybielania zębów. W gabinecie stomatologicznym wybielanie zębów jest droższe, ale również skuteczniejsze i bezpieczniejsze. Cena zabiegu w zależności od metody wynosi od 300 do 1500 zł.

Korony i mosty

Korony i mosty to doskonałe rozwiązanie dla osób z uszkodzonymi zębami. Korony zębowe to elementy, które zakłada się na uszkodzone zęby, aby przywrócić im pierwotną funkcję i wygląd. Mosty z kolei stosuje się w przypadku braku jednego lub kilku zębów – są to elementy, które łączą istniejące zęby z implantami lub koronami zębowymi. Cena korony zębowej wynosi od 1000 do 2500 zł, a mostu od 2000 do 5000 zł.

Implanty

Implanty zębowe to najskuteczniejsze i najnowocześniejsze rozwiązanie w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Implant to tytanowa śruba, która jest wprowadzana do kości szczęki lub żuchwy i służy jako podstawa dla mostów, lub koron zębowych. Cena implantu zębowego wynosi od 3500 do 5000 zł.

O implanty zębowe zapytaliśmy ekspertów z kliniki Supradent na Białym Kamieniu 1 na Warszawskim Mokotowie

  Zespół Supradent poleca implanty zębowe jako najskuteczniejsze i najnowocześniejsze rozwiązanie w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Implanty pozwalają na przywrócenie pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia, zapewniając stabilną i trwałą podstawę dla mostów lub koron zębowych. Ponadto, implanty zębowe zwiększają jakość życia pacjentów, umożliwiając im swobodne jedzenie i mówienie oraz poprawiając ich samoocenę i komfort psychiczny.

  Więcej zalet przedstawiliśmy w naszym artykule: https://www.supradent.pl/oferta/implantologia/

  Lakowanie

  Lakowanie zębów to zabieg, który pozwala na wzmocnienie i ochronę szkliwa przed próchnicą oraz zmniejszenie wrażliwości zębów. Polega on na nałożeniu specjalnego lakieru na powierzchnię zęba. Cena lakowania zębów wynosi od 50 do 200 zł.

  Licówki

  Licówki to cienkie płatki, które zakłada się na przednie zęby, aby poprawić ich kształt, kolor i wygląd. Licówki są wykonane z porcelany lub kompozytu. Cena licówki zależy od materiału, z którego są wykonane i wynosi od 1000 do 2500 zł.

  Powyższe zabiegi stomatologii estetycznej oferują szerokie możliwości poprawy wyglądu uzębienia i uzyskania pięknego uśmiechu. Ich ceny zależą od metody, zastosowanych materiałów oraz stopnia skomplikowania zabiegu.

  Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu stomatologicznego, należy skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie przeprowadzi badanie i dobierze najlepsze rozwiązanie dla konkretnego przypadku.

  Tabela z cennikiem zabiegów stomatologii estetycznej

  ZabiegCena (w zł)
  Wybielanie zębów300-1500
  Korona zębowa1000-2500
  Most2000-5000
  Implant zębowy3500-5000
  Lakowanie zębów50-200
  Licówka1000-2500

  Podsumowując, zabiegi stomatologii estetycznej oferują wiele możliwości poprawy wyglądu uzębienia i uzyskania pięknego uśmiechu. Warto jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu należy skonsultować się ze specjalistą, który dobierze najlepsze rozwiązanie dla konkretnego przypadku.  Podobne tematy