Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Czy powiększanie ust jest trwałe?

Czy powiększanie ust jest trwałe?

Istnieje kilka metod powiększania ust. Chirurg zajmujący się powiększaniem ust wykorzystuje niewielką ilość tłuszczu pacjenta w procesie zwanym „wstrzykiwaniem tłuszczu”. Komórki tłuszczowe są oddzielane za pomocą specjalnej wirówki, a następnie ostrożnie wstrzykiwane w usta. Zabieg może trwać od 30 minut do godziny, a jego efekty są trwałe. Jednak nie wszystkie komórki tłuszczowe przetrwają. Tylko 60 do 75% z nich pozostanie na stałe na swoim miejscu.

Zabieg dermotransferu na usta

Istnieje wiele zalet i wad dermotransferu na usta. Chociaż jest to rozwiązanie trwałe, procedura jest bardzo kosztowna. Procedura ta wymaga od pacjenta znieczulenia miejscowego i może trwać od 60 do 90 minut. Na szczęście, pacjenci mogą wrócić do domu tego samego dnia. Koszt tej procedury może wynosić od 3 000 do 6 000 dolarów.

W przeciwieństwie do wypełniaczy skórnych, które wymagają powtarzania zabiegów, aby zachować swój wygląd, to trwałe rozwiązanie problemu starzenia się ust może być wykonane przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej. Przeszczep tłuszczu skórnego polega na pobraniu tłuszczu z innych części ciała i wstrzyknięciu go w usta. Zabieg ten jest uważany za naturalną alternatywę dla chirurgicznego powiększania ust, ponieważ osoba poddająca się zabiegowi korzysta z własnego tłuszczu. Ponadto jest to trwałe rozwiązanie problemu starzenia się ust.

W tej procedurze chirurg pobiera komórki tłuszczowe z innych części ciała i wstrzykuje je w usta. Tłuszcz będzie stymulował wzrost warg i nada im pełniejszy kształt. Procedura ta jest trwała, w przeciwieństwie do wypełniaczy skórnych i innych metod powiększania ust. Zapewnia też bardziej naturalny wygląd niż wypełniacze skórne. Co więcej, rezultaty zabiegu są trwałe. Jest to opcja odpowiednia dla pacjentów, którzy obawiają się stosowania w ustach obcych substancji.

W przeciwieństwie do tymczasowych wypełniaczy skórnych, przeszczep ust LaLa może być trwałym rozwiązaniem problemu starzenia się ust. Przeszczep ust LaLa jest zabiegiem ambulatoryjnym i wykorzystuje technikę przeszczepu LiveFill(r) dr Moellekena do wszczepiania małych pasków żywej tkanki bezpośrednio w usta. W przeciwieństwie do tymczasowych wypełniaczy skórnych, tkanka używana do tego zabiegu składa się z własnych naczyń krwionośnych pacjenta, dzięki czemu goi się znacznie szybciej.

Implanty Permalip

Zabieg trwałego powiększenia ust implantem Permalip to doskonały wybór dla pacjentów, którzy chcą mieć pełniejsze usta. W procedurze tej wykorzystuje się maleńkie, gładkie implanty z tworzywa sztucznego, aby poprawić kształt i objętość ust. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów powiększania ust, zabieg ten można usunąć i powtórzyć, jeśli pacjent zdecyduje się na zmniejszenie rozmiaru ust. Rezultaty są naturalne i trwałe, a po zabiegu nie pozostają żadne blizny ani siniaki.

Po zabiegu przez kilka pierwszych dni należy spodziewać się lekkiego obrzęku. Nie powinno to jednak przeszkadzać w codziennym życiu. Należy pić dużo wody i unikać używania słomki. Należy również unikać żucia i nadmiernego poruszania ustami. Przez kilka pierwszych dni należy również unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i wykonywania forsownych czynności. Po zakończeniu zabiegu można wrócić do pracy lub normalnych zajęć.

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, implanty warg wiążą się z pewnym ryzykiem. Niektórzy pacjenci zgłaszali, że implant może się przesunąć, usztywnić wargi lub spowodować powstanie blizn. Ryzyko to jest jednak minimalne, jeśli zabieg jest wykonywany przez dermatologów z certyfikatem. Oprócz obrzęku i siniaków innym ryzykiem związanym z powiększaniem ust jest infekcja. Lekarz przepisze antybiotyki, aby zapobiec zakażeniu. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia, przed zabiegiem lekarz dokładnie obejrzy usta.

Zabieg liposukcji

Wynikiem zabiegu liposukcji jest bardziej wyrzeźbione ciało. Jednak zabieg ten może być skuteczny tylko w przypadku uporczywych złogów tłuszczu, a dla utrzymania trwałych rezultatów kluczowe znaczenie ma zdrowy tryb życia. Liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, więc aby zobaczyć rezultaty, nadal trzeba utrzymywać zdrową wagę. Zabieg ten pomaga jednak w osiągnięciu docelowej wagi i poprawie konturów ciała.

Pooperacyjna opuchlizna i zasinienia są normalne i mogą utrzymywać się przez kilka tygodni po liposukcji. Ponadto u niektórych pacjentów występuje drętwienie w miejscu poddawanym zabiegowi. Objawy te ustępują jednak zwykle w ciągu kilku miesięcy. Jeśli już wcześniej wykonywano liposukcję, należy jak najszybciej skontaktować się z chirurgiem w celu omówienia możliwości rekonwalescencji. W zależności od ilości usuniętego tłuszczu, okres rekonwalescencji może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Chociaż rezultaty zabiegu liposukcji są trwałe, niewielkie przyrosty mogą pogorszyć jego wyniki. Generalnie jednak obszary poddane liposukcji mają mniej komórek tłuszczowych niż obszary niepoddane zabiegowi. Zabieg może również sprawić, że obszary te będą wyglądały bardziej atrakcyjnie niż wcześniej. Niektórzy pacjenci po zabiegu przybierają jednak na wadze w umiarkowanym stopniu. Pacjenci powinni dokładnie przestrzegać zaleceń po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko przybrania na wadze.

Liposukcja a liposukcja

Bez względu na to, czy chcesz pozbyć się uporczywych kieszeni tłuszczu, czy zmienić kształt swojego ciała, możesz zastanawiać się, jakie są różnice między liposukcją a innymi formami chirurgii kosmetycznej. Liposukcja wykorzystuje technikę odsysania do usuwania nadmiaru tłuszczu z określonego obszaru. Chociaż liposukcja jest skuteczna w niektórych obszarach, może nie być odpowiednia dla osób otyłych lub z nadwagą. Liposukcja jest powszechnie stosowana w przypadku pleców i brzucha i jest także nazywana modelowaniem sylwetki.

Obie procedury mają swoje zalety i wady. Choć obie mogą usunąć złogi tłuszczu, niektórzy ludzie wolą liposukcję ze względów estetycznych. Zabieg polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w leczonym obszarze, które jest mniejsze niż nacięcia wykonywane podczas zwykłego zabiegu chirurgicznego. Zazwyczaj nacięcia po liposukcji nie są większe niż 2 mm; jednak w przypadku podbródka są one mniejsze niż jeden milimetr. Mniejsze nacięcia oznaczają mniejsze ryzyko powstania blizn.

Kolejną zaletą liposukcji jest jej zdolność do redukcji złogów tłuszczu bez operacji chirurgicznej. Podczas zabiegu lekarze wprowadzają cienkie metalowe rurki przez małe nacięcia i za pomocą medycznej pompy ssącej usuwają tłuszcz. Tłuszcz ten można następnie przenieść na inne obszary ciała. Pacjenci poddani liposukcji mogą nawet zrzucić kilka rozmiarów odzieży. Zabieg ten jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i wymaga znieczulenia miejscowego.

Czas rekonwalescencji

Po zabiegu powiększania ust pacjenci otrzymują instrukcje dotyczące postępowania pooperacyjnego. Instrukcje te obejmują noszenie odzieży uciskowej, przyjmowanie antybiotyków oraz obserwację normalnych i nietypowych objawów dyskomfortu. Czas rekonwalescencji jest bardzo różny u poszczególnych osób. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki i obrzęk. Obrzęk ten powinien jednak ustąpić w ciągu kilku następnych dni. Powrót do normalnej aktywności jest zazwyczaj możliwy po kilku dniach.

Po zabiegu powiększania ust może wystąpić opuchlizna. Obrzęk ten powinien szybko się zmniejszyć. Ponadto należy powstrzymać się od wykonywania nadmiernych ruchów ustami, takich jak mówienie czy wykrzykiwanie. Jest to konieczne, aby implanty mogły osiąść w nowym położeniu. Na ogół pacjenci mogą powrócić do pracy już dzień po zabiegu, ale przez kilka dni należy unikać intensywnej aktywności fizycznej. Czas rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu.

Zabieg jest procedurą ambulatoryjną, co oznacza, że po kilku dniach można powrócić do normalnej aktywności. Pierwsze dwa dni po zabiegu są przeznaczone na powrót do zdrowia po zabiegu. Należy przyjmować leki przeciwbólowe w celu zmniejszenia ewentualnego dyskomfortu. Należy spodziewać się obrzęku i zasinień, które ustąpią po kilku tygodniach. W tym czasie należy odpowiednio dbać o usta. Jeśli uda Ci się uniknąć palenia, będziesz mógł wrócić do pracy lub szkoły.

Koszt

Koszt zabiegu powiększania ust zależy od chirurga i samego zabiegu. Niektórzy lekarze pobierają mniej niż 1000 dolarów za jedną wargę, podczas gdy inni liczą sobie tysiące dolarów za obie. Koszt zabiegu powiększania ust zależy od rodzaju zabiegu, ilości wypełniacza i liczby użytych strzykawek. Na przykład chirurg w Massachusetts może zapłacić od 1 500 do 5 000 USD za syntetyczny implant, natomiast chirurg w New Jersey za zabieg powiększenia ust może zapłacić nawet 6 000 USD.

Koszt zabiegu powiększania ust zależy od kilku czynników, takich jak lokalizacja, położenie geograficzne, rodzaj użytego wypełniacza oraz wykształcenie chirurga. Przed wyborem chirurga należy obejrzeć jego zdjęcia przed zabiegiem i po nim, aby określić, jaki efekt będzie można uzyskać. Jeśli masz ograniczony budżet i chcesz zaoszczędzić pieniądze, rozważ zabieg powiększenia ust z wykorzystaniem transferu tłuszczu. Ta metoda jest tańsza niż wszczepianie implantów, ale może nie wystarczyć na tak długo. Dlatego ważne jest, aby porównać koszty w oparciu o opłaty z góry, korzyści i trwałość.

Chociaż powiększanie ust może być kosztowną procedurą, jej wyniki mogą być zdumiewające. Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się od sześciu miesięcy do jednego roku. Wysokiej jakości chirurg plastyczny będzie z Tobą współpracował w celu dobrania odpowiedniego wypełniacza. Sama procedura jest prosta i bezpieczna, można ją łączyć z innymi zabiegami odmładzającymi twarz, aby zmaksymalizować rezultaty. Dzięki powiększeniu ust pacjenci mogą z radością uśmiechać się i nawiązywać kontakty z innymi. Z pewnością będziesz bardziej zadowolona z rezultatów.

Podobne tematy