Istnieje kilka rzeczy, których należy unikać zaraz po zabiegu powiększania ust. Alkohol może przyczynić się do opuchlizny, ponieważ rozrzedza krew. Jest to także częsty efekt uboczny zabiegu. Alkohol nie jest jednak złym pomysłem po zagojeniu się ran po zabiegu. Kuszące może być wypicie koktajlu po zabiegu, ale nie jest to dobry pomysł. Alkohol powoduje rozrzedzenie krwi i podrażnienie miejsca operowanego. Alkohol może także wydłużyć proces gojenia.
Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z beautynews.pl
Unikanie picia alkoholu po zabiegu powiększania ust
Bezpośrednio po zabiegu powiększania ust należy unikać picia alkoholu. Alkohol powoduje rozrzedzenie krwi i zwiększa ryzyko krwawienia i powstawania siniaków. Powoduje on także obrzęk skóry, co prowadzi do nieprzyjemnego przebiegu rekonwalescencji po zabiegu. Alkohol pogłębi opuchliznę i może nawet spowodować blizny u znajomych! Może to sprawić, że nowe usta będą tak bolesne, że można nawet rozważyć poddanie się operacji przeszczepu ust. Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu powiększania ust należy unikać alkoholu.
Przez co najmniej 24 godziny po zabiegu powiększania ust należy również unikać jedzenia i picia czegokolwiek. Alkohol jest środkiem rozrzedzającym krew, więc może powodować pogłębianie się siniaków. Powoduje on także większe puchnięcie ust. Pewna kobieta z USA stała się ofiarą wirusa po udostępnieniu na portalu TikTok zdjęcia z zabiegu powiększania ust. Twierdziła ona, że nie piła alkoholu bezpośrednio po zabiegu, ale po jego zakończeniu wystąpił u niej silny obrzęk warg i siniaki.
Picie alkoholu po zabiegu powiększania ust nie jest rzadkością, ale ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Ponieważ alkohol rozrzedza krew, zwiększa ryzyko powstania siniaków i opuchlizny. Aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych, należy unikać alkoholu przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Lekarz zaleci stosowanie produktu z filtrem SPF, aby zapobiec powstawaniu siniaków po zastrzykach do ust. Po zabiegu można nadal stosować makijaż na pozostałych częściach twarzy.
Unikanie forsownych ćwiczeń po zabiegu powiększania ust
Po zabiegu należy powstrzymać się od forsownych ćwiczeń fizycznych, takich jak intensywny wysiłek fizyczny. Nadmierne pocenie się może spowodować wzrost liczby zakażeń w miejscu wstrzyknięcia, a także pogłębić siniaki i obrzęk. Ponadto nadmierne spożycie sodu może spowodować jeszcze większe spuchnięcie warg. Należy unikać spania na twarzy i spać w pozycji uniesionej. Można również porozmawiać z lekarzem o środkach przeciwbólowych i innych lekach rozrzedzających krew.
Unikanie nieświeżych pokarmów po zabiegu powiększania ust
Po zabiegu w okolicy ust może pojawić się obrzęk, siniaki i zaczerwienienie. Jest to całkowicie normalne i ustępuje w ciągu kilku dni. Aby zminimalizować obrzęk, należy przyłożyć do ust lód lub paracetamol. Nie należy jednak przykładać lodu bezpośrednio do warg. Nie zaleca się także palenia papierosów bezpośrednio po zabiegu, ponieważ nikotyna zawarta w papierosach może hamować proces gojenia.
Jeśli planuje się zastosowanie wypełniacza, zaleca się unikanie spożywania tłustych, pikantnych lub kwaśnych potraw przez kilka pierwszych dni po zabiegu powiększania ust. Po upływie kilku dni można zacząć spożywać normalne pokarmy, ale należy uważać, aby nie jeść niczego, co mogłoby spowodować przesunięcie się nowej wargi. Ponadto należy unikać używania słomki, picia bardzo gorących lub bardzo zimnych napojów oraz żucia dużej ilości pokarmów.
Oprócz unikania tłustych i słonych potraw należy unikać picia przez słomkę. Używanie słomki może spowodować opuchliznę po zabiegu powiększania ust. Picie alkoholu może spowodować jeszcze większe zasinienie, dlatego ważne jest, aby nie pić tych płynów przez co najmniej 12 godzin. Należy również unikać nadmiernej ilości cukrów i alkoholu. Pokarmy te mogą powodować ból, łzawienie i oblizywanie.
Podobne tematy