Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Jakie są zalecenia przed zabiegiem powiększania ust?

Jakie są zalecenia przed zabiegiem powiększania ust?

Nie należy nigdy woskować, wybielać, depilować ani używać kremów do depilacji w okolicy ust. Czynności te mogą sprawić, że po zabiegu obszar ten będzie bardziej podatny na infekcje i stany zapalne. Czynności te mogą również powodować powstawanie siniaków. Jakie są zatem zalecenia przed zabiegiem powiększania ust? Poniżej przedstawiono kilka wskazówek, o których należy pamiętać przed zabiegiem. Po zabiegu należy również unikać forsownych zajęć. W końcu chcesz wyglądać jak najlepiej, więc postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Unikanie leków rozrzedzających krew

Przed zabiegiem powiększania ust pacjenci powinni unikać przyjmowania jakichkolwiek suplementów lub leków rozrzedzających krew. Należą do nich aspiryna, ibuprofen, Aleve i Motrin. Ponadto nie należy stosować suplementów ziołowych, takich jak czosnek, witamina E czy miłorząb japoński. Przed zabiegiem pacjenci powinni poinformować lekarza o aktualnie stosowanych lekach. Pacjenci powinni także unikać stosowania produktów przeciwstarzeniowych, takich jak tretynoina lub retinol.

Najlepiej jest zaprzestać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) na dwa tygodnie przed zabiegiem. Leki rozrzedzające krew mogą zwiększyć ryzyko powstania siniaków po zabiegu. Przed odstawieniem leków rozrzedzających krew należy zapytać lekarza o szczególne okoliczności. Do naturalnych suplementów rozrzedzających krew należą kwasy omega-3, witamina E i miłorząb japoński. Unikanie tych suplementów może również pomóc w uniknięciu siniaków.

Unikanie czynności zwiększających ukrwienie twarzy

Czas przestoju po zabiegu powiększania ust jest niewielki, jednak po zabiegu należy unikać kilku czynności. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać czynności, które powodują zwiększony napływ krwi do twarzy. Czynności, które mogą powodować obrzęk po wstrzyknięciu zastrzyków do ust, to m.in. podnoszenie głowy, malowanie twarzy i uprawianie sportu. W procesie rekonwalescencji pomocne mogą być okłady z lodu, a przez co najmniej 24 godziny należy unikać forsownych ćwiczeń. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody, aby utrzymać odpowiednie nawilżenie twarzy.

Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie poważne problemy z wargami, staraj się unikać intensywnego wysiłku fizycznego na dzień przed zabiegiem. Może to zwiększyć przepływ krwi i pogłębić problemy z ustami. Ćwiczenia zwiększają także pocenie się, co naraża usta na kontakt z bakteriami i zwiększa ryzyko infekcji. Należy pić dużo wody, a na tydzień przed zabiegiem zaprzestać przyjmowania suplementów z olejem rybim. U niektórych osób po zabiegu występują lekkie siniaki i obrzęki, jednak większość siniaków można łatwo zakryć korektorem i powinny one zniknąć w ciągu kilku dni.

Unikanie intensywnego wysiłku fizycznego po zabiegu powiększania ust

Przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu powiększania ust należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Może to spowodować zwiększenie obrzęku, powstanie siniaków lub infekcji. Ponadto intensywny wysiłek fizyczny może doprowadzić do odwodnienia i narażenia na kontakt z bakteriami. Po zabiegu należy pić dużo wody, aby uniknąć odwodnienia. Jeśli musisz ćwiczyć, ogranicz się do lekkiego spaceru lub szybkiego marszu. Jeśli musisz ćwiczyć, unikaj spożywania zbyt dużej ilości soli i alkoholu, ponieważ mogą one nasilić stan zapalny i zwiększyć siniaki.

Przez dwa tygodnie po zabiegu powiększania ust należy unikać przebywania na słońcu i nadmiernego ciepła. Nadmierne ciepło może spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych i nasilenie krwawienia. Intensywny wysiłek fizyczny może spowodować wzrost ciśnienia krwi i przyspieszenie tętna. Długotrwała ekspozycja na światło słoneczne może również powodować siniaki, obrzęk i przebarwienia, dlatego należy jej unikać przez co najmniej dwa tygodnie. Ponadto należy powstrzymać się od masażu twarzy. Lekarz zaleci, aby nie wykonywać żadnej z tych czynności przez okres dwóch tygodni po zabiegu powiększania ust.

Unikanie leków zwiększających powstawanie siniaków

Przed zabiegiem powiększania ust należy unikać picia alkoholu i stosowania leków o działaniu przeciwpłytkowym. Zarówno alkohol, jak i niektóre leki mogą zwiększać ryzyko powstawania siniaków. Aby temu zapobiec, przez tydzień przed zabiegiem należy unikać picia alkoholu i przyjmowania leków takich jak aspiryna lub NLPZ. Poniższa lista zawiera niektóre z leków, które zwiększają powstawanie siniaków. Oprócz alkoholu należy unikać stosowania leków zawierających witaminy A, E i K. Bromelaina to enzym występujący w ananasach, który może zmniejszyć obrzęk.

Leki z grupy NLPZ i aspiryna to najczęstsze leki zwiększające siniaki przed implantacją warg. Ich działanie polega na hamowaniu powstawania płytek krwi, które zatrzymują krwawienie w przypadku uszkodzenia naczyń krwionośnych i włosowatych. Leki te sprawiają, że płytki krwi mają mniejszą zdolność do uszczelniania drobnych naczyń krwionośnych, które zostaną przerwane podczas zabiegu. Tylenol jest najlepszym zamiennikiem leków z grupy NLPZ. Nie należy przerywać przyjmowania tych leków przed zabiegiem, ale należy skonsultować się z lekarzem w sprawie przyjmowania innych naturalnych suplementów, które zapobiegają powstawaniu siniaków.

Podobne tematy