Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Opuchlizna po powiększeniu ust – domowe sposoby

Opuchlizna po powiększeniu ust – domowe sposoby

Istnieje wiele różnych domowych sposobów radzenia sobie z opuchlizną po powiększeniu ust. Pierwszym z nich jest trzymanie się z dala od alkoholu i perfumowanych produktów. Unikaj palenia papierosów i alkoholu, ponieważ wszystkie te czynniki przyczyniają się do powstawania opuchlizny. Ważne jest także unikanie ostrych środków chemicznych. Po zabiegu usta mogą być wrażliwe na pocieranie i szorowanie. Są jednak pewne czynności, które można wykonać w domu, aby zmniejszyć opuchliznę i uniknąć komplikacji.

Unikanie ostrych, perfumowanych środków chemicznych

Jednym z najlepszych sposobów uniknięcia opuchlizny po zabiegu powiększania ust jest unikanie makijażu i stosowania ostrych, perfumowanych środków chemicznych. Substancje te mogą podrażniać nową skórę i nasilać opuchliznę. Dlatego ważne jest, aby unikać stosowania tych produktów przez kilka dni po zabiegu. Kolejną wskazówką jest unikanie spożywania pikantnych potraw. Pikantne potrawy zwiększają obrzęk. Aby tego uniknąć, można używać szminki w ciemnym kolorze i pić wodę bez słomki.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrzęku, przez pierwsze 24 godziny po zabiegu powiększania ust należy zrezygnować z kosmetyków perfumowanych. Osoby, które w przeszłości chorowały na zimne owrzodzenia, powinny zażyć lek przeciwwirusowy co najmniej dwa dni przed zabiegiem. Makijaż zawierający naturalne składniki nie powinien powodować podrażnień. Jeśli to możliwe, należy unikać stosowania kosmetyków o ostrych zapachach i perfumowanych do czasu całkowitego wyleczenia.

Unikanie alkoholu

Chociaż sam zabieg sprawi, że poczujesz się bardzo zadowolona, jest kilka rzeczy, których powinnaś unikać po zabiegu, aby zminimalizować możliwość wystąpienia nadmiernej opuchlizny. Unikanie alkoholu ma kluczowe znaczenie dla procesu gojenia się po zabiegu powiększania ust, ponieważ może on rozrzedzić krew i spowodować obrzęk tego obszaru. Należy także unikać palenia tytoniu i palenia papierosów, ponieważ czynności te mogą nasilić obrzęk. Na koniec należy dużo odpoczywać, aby nie dopuścić do pogłębienia się obrzęku.

Alkohol może powodować opuchliznę i siniaki po zabiegu powiększania ust, ponieważ rozrzedza krew. Należy unikać alkoholu przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Zaleca się także, aby nie palić papierosów i nie pić napojów przez słomkę przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Przez co najmniej osiem godzin po zabiegu należy również unikać stosowania jakichkolwiek produktów do ust lub szminek na obszarze poddanym zabiegowi. Należy jednak uważać, aby nie wcierać alkoholu bezpośrednio w wargi, ponieważ może to dodatkowo podrażnić tę okolicę i doprowadzić do powstania siniaków.

Unikanie palenia

Pomimo popularnego mitu, palenia nie należy unikać przez co najmniej tydzień po zabiegu powiększania ust. Palenie zwiększa ryzyko infekcji, a także powoduje większe niż zwykle opuchnięcie warg. Może to spowodować powstanie nierównych, grudkowatych obszarów. Dlatego po zabiegu powiększania ust należy przez tydzień unikać palenia. Pomoże to również zapobiec nawrotowi opuchlizny. W tym czasie należy unikać dotykania tego obszaru.

Po zabiegu powiększania ust osoby palące powinny unikać palenia tytoniu i biernego palenia. Może to spowodować dalsze komplikacje, w tym ryzyko infekcji w miejscu wstrzyknięcia. Należy także pić dużo wody, aby wypłukać toksyny z organizmu. Należy także jeść zdrową żywność, ponieważ zawiera ona witaminy i minerały, które wspomagają proces gojenia się organizmu. Należy unikać picia przez słomkę, gdyż może to spowodować jeszcze większe spuchnięcie warg.

Aby uniknąć opuchlizny i siniaków po zabiegu powiększania ust, należy ograniczyć aktywność fizyczną. Należy ograniczyć się do lekkich czynności, takich jak chodzenie. Należy unikać wysokiej temperatury i palenia papierosów, które zwiększają prawdopodobieństwo infekcji. Zaleca się także unikanie przebywania w towarzystwie osób palących, ponieważ bierne palenie może powodować podrażnienia skóry. Jeśli nie można uniknąć palenia, należy starać się ograniczyć ilość spożywanego alkoholu.

Unikanie palenia papierosów

Jeśli niedawno miałaś zabieg powiększania ust, powinnaś wiedzieć o kilku ważnych rzeczach, które pomogą Ci zminimalizować obrzęk i siniaki. Miejscowe znieczulenie stosowane podczas zabiegu nie wywołuje podrażnień, więc nie musisz się martwić, że obudzisz się oszołomiona i zmęczona po zastosowaniu środka znieczulającego. Opuchlizna pozostanie jednak przez kilka dni po zabiegu, a pacjent powinien unikać palenia. Wapowanie pogłębi siniaki i może zwiększyć ryzyko infekcji.

Chociaż wpływ wapowania na zdolność do rozkurczania naczyń krwionośnych może być podobny do wpływu palenia tytoniu, e-papieros zawiera stosunkowo mniej nikotyny niż tradycyjne papierosy. Z tego powodu unikanie palenia przez dwa tygodnie przed zabiegiem chirurgii plastycznej może być bezpieczne. Ponadto ryzyko związane z paleniem papierosów może być podobne do ryzyka związanego z paleniem papierosów, dlatego lekarze zalecają zaprzestanie palenia co najmniej miesiąc przed zabiegiem.

Przyjmowanie arniki przed zabiegiem powiększania ust

Pierwszym krokiem do zmniejszenia obrzęku i zasinień po zabiegu powiększania ust jest przyjmowanie arniki, naturalnego leku ziołowego. Arnika jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, który można stosować miejscowo na obszar dotknięty chorobą. Można stosować nalewkę z arniki lub zmieszać ją z olejem kokosowym lub olejem jojoba, aby uzyskać krem, który będzie działał kojąco. Arnika jest również doskonałym naturalnym środkiem przeciwbólowym. Można ją stosować w celu zapobiegania powstawaniu siniaków po zabiegu powiększania ust, dlatego należy przyjmować ją zgodnie z zaleceniami. Należy także unikać alkoholu, leków rozrzedzających krew oraz spania na twarzy.

Należy również unikać alkoholu i wszelkich leków zawierających witaminę E lub żeń-szeń, ponieważ substancje te mogą rozrzedzać krew. Arnika natomiast może zmniejszyć siniaki poprzez zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie stanu zapalnego. Przed zabiegiem powiększania ust zaleca się stosowanie preparatu na bazie arniki, takiego jak Arnica Glycine. Oprócz arniki należy również spożywać bromelainę, enzym występujący w ananasie.

Nakładanie żelu aloesowego

Właśnie założono Ci nowe usta i pewnie zastanawiasz się, jak zapobiegać obrzękom po zabiegu. Pomocne może być przykładanie zimnego okładu, jednak należy unikać go w przypadku skaleczeń lub pęknięć skóry wokół wargi. Przyłożenie lodu do warg, nawet jeśli nie są one całkowicie zdrętwiałe, również pomoże zmniejszyć obrzęk i ból.

Oprócz stosowania żelu aloesowego należy pić dużo wody i unikać dotykania uszkodzonego miejsca przez pierwsze 24 godziny. Ponadto pij dużo wody i jedz dużo owoców i warzyw. Unikaj pikantnych potraw, które mogą podrażnić świeżo wszczepione miejsce. Przez tydzień należy unikać ekstremalnego ciepła lub zimna. Należy także unikać intensywnego wysiłku fizycznego do czasu ustąpienia obrzęku i siniaków.

Aloes jest również skuteczny w zmniejszaniu widoczności żył i pryszczy. Jest doskonałym środkiem nawilżającym i może również leczyć uszkodzenia skóry spowodowane ekspozycją na słońce. Jeśli masz poparzone słońcem usta, aloes może pomóc zmniejszyć obrzęk i złagodzić dyskomfort w ciągu dnia. W celu uzyskania szybszych rezultatów można również rozcieńczyć żel octem jabłkowym. Ten naturalny środek pomoże Ci szybciej się wyleczyć i uniknąć droższych zabiegów kosmetycznych.

Oblodzenie ust przed wyjściem na zewnątrz w celu zmniejszenia opuchlizny

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest oblodzenie ust przed wyjściem na zewnątrz, aby zminimalizować opuchliznę. Lód można przykładać do warg i może on zmniejszyć obrzęk nawet o 50%. Najlepiej trzymać usta przykryte plastikową torebką i unikać noszenia szminki przez 24 godziny. Innym sposobem na zmniejszenie obrzęku jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia. Staraj się nie pić dużych ilości wody i nie wykonywać forsownych ćwiczeń fizycznych. Lód również może pomóc w zmniejszeniu obrzęku, ponieważ zamraża wrażliwy obszar wokół ust.

Po wstrzyknięciu wypełniacza do ust może pojawić się lekkie zasinienie, ale łatwo je ukryć, stosując ciemną szminkę. Zaleca się także unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez co najmniej dzień lub dwa po zabiegu. Należy spać na boku lub w lekko uniesionej pozycji i unikać nadmiernego nacisku na wargi. Należy również unikać picia alkoholu, przyjmowania leków rozrzedzających krew oraz spania na twarzy.

Unikanie wysiłku fizycznego

Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu powiększania ust należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia fizyczne mogą spowodować wzrost ciśnienia krwi, co z kolei spowoduje opuchnięcie warg. Aby uniknąć przedłużającego się okresu obrzęku i bólu, należy ograniczyć forsowne ćwiczenia do spokojnego spaceru lub jazdy na rowerze. O spokojnych i delikatnych ćwiczeniach fizycznych możesz przeczytać na serwisie ASW Bielsk. Unikaj picia alkoholu i palenia papierosów, które mogą dodatkowo nasilić obrzęk. Nie zaleca się także spania na twarzy.

Po zabiegu powiększania ust ważne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu. Nadmiar sodu może zwiększyć opuchliznę i zasinienie, które wystąpią. Najlepiej jest utrzymywać odpowiednie nawodnienie organizmu, ponieważ jest to korzystne zarówno dla ogólnego stanu zdrowia, jak i dla zabiegu kosmetycznego. Ponadto unikanie intensywnych ćwiczeń, takich jak forsowne treningi lub uprawianie sportu, zapewni naturalnie wyglądający efekt. Możesz w ogóle zrezygnować z forsownych ćwiczeń i zamiast tego wybrać lekki spacer.

Podobne tematy