Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zastrzyków do ust należy rozważyć kilka kwestii. Lidokaina i przeszczep skóry właściwej to dwie popularne opcje. Obie są bolesne, ale tylko krótkotrwale. Inne opcje obejmują transfer tłuszczu i Alloderm. Należy przeanalizować wszystkie opcje, aby ustalić, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Pamiętaj też, że nie wszystkie zabiegi powiększania ust są bolesne. Istnieje wiele sposobów łagodzenia bólu, w tym Lidokaina.
Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z boskiestopy.pl
Lidokaina
Chociaż zarówno znieczulenie miejscowe, jak i zabieg powiększania ust wiążą się z pewnym ryzykiem, lidokaina pomoże pacjentom uniknąć dyskomfortu podczas zabiegu. Chociaż lidokaina sprawi, że zabieg będzie bardziej komfortowy, ból nadal będzie obecny. Na szczęście dostępne są kremy znieczulające wargi, które mogą złagodzić ból. Sam zabieg powinien trwać około godziny, a pacjenci powinni odczekać kilka dni, aby znieczulenie zaczęło działać.
Po zabiegu powiększania ust pacjenci zostali poproszeni o ocenienie poziomu bólu w 10-stopniowej skali Likerta, gdzie 0 oznaczało brak bólu, 5 – umiarkowany, a 10 – najgorszy ból, jaki kiedykolwiek odczuwali. Pacjenci byli następnie obserwowani przez 10 dni po zabiegu w celu uzyskania optymalnych efektów kosmetycznych. Zapytano ich także, czy w przyszłości woleliby znieczulenie wibracyjne. Dane zostały następnie przeanalizowane pod kątem istotności statystycznej.
Inny produkt, Stylage Special Lips with Lidocaine, zapewnia natychmiastową objętość i nawilżenie ust. Zawiera kwas hialuronowy, który może wiązać się z cząsteczkami wody o masie 1000 razy większej niż jego masa. Działa on również jako czynnik wypełniający i nawilżający. Może być również stosowany do korygowania zmarszczek palacza wokół ust. Dzięki lidokainie ból i dyskomfort związane z powiększaniem ust są często minimalizowane.
Transfer tłuszczu
Jeśli rozważasz zabieg powiększania ust, możesz obawiać się, że będzie on bolesny. Na szczęście większość pacjentów nie odczuwa bólu podczas zabiegu transferu tłuszczu, który może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Podczas zabiegu będziesz całkowicie uspokojony i otrzymasz paracetamol, aby zmniejszyć ewentualny dyskomfort. Chociaż zabieg nie jest bolesny, należy pamiętać, że po jego zakończeniu u pacjentów wystąpi niewielki obrzęk.
Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 2 godzin. Przed zabiegiem pacjent może otrzymać doustne środki uspokajające, aby poczuć się bardziej komfortowo podczas zabiegu. Na etapie pobierania i przeszczepiania tkanek pacjent jest znieczulany za pomocą leków podawanych w zastrzykach. Może wystąpić lekkie uciskanie i szarpanie, ale zabieg jest na ogół bezbolesny. Lekarz będzie monitorował opuchliznę, aby ustalić, czy nie występują inne skutki uboczne.
Chociaż najczęściej stosowaną metodą powiększania ust jest powiększanie za pomocą wypełniaczy skórnych, ta procedura jest bardziej trwała. W przeciwieństwie do wypełniaczy skórnych, transfer tłuszczu jest całkowicie naturalny i nie wymaga stosowania sztucznych lub syntetycznych składników. Proces ten jest bezbolesny i może przynieść trwałe rezultaty. Aby uzyskać pożądany wygląd, zabieg może trwać zaledwie od jednego do trzech zabiegów. Zabieg jest zwykle wykonywany w znieczuleniu ogólnym i może trwać do dwóch godzin.
Dermal graft
Jeśli zastanawiasz się nad poprawą wyglądu swoich ust, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy dermal graft jest bolesny. W tej procedurze wykorzystuje się materiał do wstrzykiwania, który wypełnia luki w wargach, nadając im wyrazistość i objętość. Jest to szybka i bezpieczna procedura z niewielkim lub żadnym okresem przestoju. Najpierw podaje się znieczulenie miejscowe, aby znieczulić obszar, który ma zostać poddany zabiegowi. Następnie precyzyjnie wstrzykuje się wypełniacz dermalny, aby nadać ustom pożądaną objętość i kształt. Chociaż w przypadku niektórych zabiegów z użyciem przeszczepu skóry właściwej może wystąpić nadwrażliwość warg, rzadko jest ona bolesna i zazwyczaj utrzymuje się tylko przez kilka dni.
Po zabiegu mogą pojawić się siniaki i obrzęki, ale jest to normalne i zazwyczaj nie są one poważne. Po zabiegu usta wyglądają na pełniejsze i bardziej młodzieńcze. Obrzęk i siniaki mogą być efektem ubocznym zabiegu przeszczepu skóry, ale szybko ustępują. Pacjenci mogą również doświadczyć zasinienia w miejscu wstrzyknięcia, ale zniknie ono w ciągu kilku dni.
Alloderm
Alloderm do powiększania ust to procedura chirurgiczna, która łączy autologiczny tłuszcz z acelularnym przeszczepem skóry właściwej. Zabieg ten jest często bolesny. Trzech pacjentów poddało się zabiegowi wstrzyknięcia autologicznego tłuszczu w celu powiększenia ust, a trzech kolejnych przeszło zabieg przeszczepu acelularnego skóry właściwej AlloDerm, który jest mniej bolesny. Pacjentki były w większości kobietami w średnim wieku, które chciały powiększyć usta ze względów estetycznych. Jedna pacjentka przeszła urazową korektę rozszczepu wargi.
Najczęstszym materiałem stosowanym do powiększania ust jest AlloDerm. Materiał ten jest wprowadzany przez niewielkie nacięcia w wewnętrznych kącikach ust, gdzie łączy się z otaczającymi tkankami. Rezultaty mogą utrzymywać się od sześciu do dwunastu miesięcy, w zależności od ilości użytego materiału AlloDerm. Proces ten jest bardzo delikatny i wymaga od pacjenta poddania się przed zabiegiem testom alergicznym. Mimo to zabieg AlloDerm jest uważany za bezpieczną i skuteczną procedurę wypełniania ust, która zapewnia naturalnie wyglądające rezultaty.
Podczas zabiegu powiększania ust metodą AlloDerm może wystąpić kilka powikłań. Do najczęstszych powikłań należą: obrzęk, zasinienie, asymetria, swędzenie i krwawienie. Zabieg może również powodować powstawanie ziarniniaków, grudek lub asymetrii. Ponadto nadmierne stosowanie preparatu AlloDerm może spowodować, że nie zostanie on „przyjęty” i ponownie wchłonięty przez organizm. Dlatego należy wybrać chirurga, który zna najnowsze techniki.
Przeszczep skórny za pomocą preparatu Alloderm
AlloDerm to tkankowo-bankowany arkusz kolagenu ludzkiego. Uważa się go za nieimmunogenny, biokompatybilny i charakteryzujący się doskonałą integracją. Materiał AlloDerm, pierwotnie stosowany do leczenia oparzeń o dużej grubości, jest obecnie wykorzystywany do powiększania ust. Procedura nie wiąże się z zachorowalnością w miejscu pobrania i wymaga bardzo krótkiego czasu przestoju. Ponadto u pacjentów nie występują blizny ani ryzyko powstania naskórkowych torbieli wtrętowych.
Miejscem dawczym dla preparatu AlloDerm do powiększania ust jest małe nacięcie na granicy brodawki. Tłuszcz jest następnie pobierany w standardowy sposób i przyszywa się go do sąsiedniej tkanki. Procedura przeszczepu AlloDerm jest zabiegiem chirurgicznym i może powodować ból i obrzęk. Przeszczepiona tkanka jest podatna na częściową utratę objętości i częściową sztywność warg.
Ten rodzaj powiększania ust jest uważany za bezpieczny i skuteczny. Po zabiegu występuje minimalny ból i obrzęk, a czas rekonwalescencji jest minimalny. Przeszczep skórny z użyciem preparatu Alloderm wymaga niewielkich nacięć. Czas rekonwalescencji wynosi od jednego do dwóch tygodni. Po wygojeniu implant AlloDerm może działać przez pięć lat. W zależności od umiejscowienia nacięcia, efekty mogą utrzymywać się do pięciu lat.
Alloderm z implantem Alloderm
Alloderm to materiał bardzo często stosowany do powiększania ust. Jest on wprowadzany do warg przez niewielkie nacięcia w wewnętrznych kącikach. Z czasem materiał integruje się z tkankami ciała, nadając ustom naturalnie pulchny wygląd. Po zabiegu można nawet normalnie jeść i pić – pod warunkiem zachowania ostrożności. Rezultaty zabiegu powiększania ust metodą Alloderm mogą utrzymywać się do roku.
Jeśli obawiasz się zabiegu, możesz rozważyć wiele opcji. Po pierwsze, możesz zdecydować się na wypełnienie ust. Zabieg ten może dodać objętości ustom bez wywoływania bólu. Jest to świetna opcja, jeśli szukasz radykalnego zwiększenia objętości. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia, jeśli chodzi o objętość, jaką może dodać AlloDerm. Zbyt duża objętość ust może spowodować, że implant nie przyjmie się i zostanie ponownie wchłonięty przez organizm.
Inną opcją jest powiększenie ust bez użycia Allodermu. Zabieg ten wymaga wykonania niewielkiego nacięcia w środkowej części warg. AlloDerm jest materiałem chirurgicznym wykonanym z włókien łącznych i jest uważany za bezpieczny. Jest on często wykorzystywany do powiększania ust w celu naprawy skóry po oparzeniach lub zapewnienia wsparcia przy rekonstrukcji piersi. Proces powiększania ust za pomocą preparatu AlloDerm jest bezbolesny, ale jego efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.
HA fillers
Jeśli zastanawiasz się, czy wypełniacze HA do powiększania ust są bezbolesne, nie jesteś sam. Chociaż zabiegi te są uważane za nieinwazyjne, nadal wiążą się z ryzykiem. Ponadto nie zapewniają one trwałych rezultatów i wymagają okresowych zabiegów pielęgnacyjnych. Poniżej wymieniono niektóre z głównych obaw, jakie pacjenci mają w związku z wypełniaczami HA. Zanim umówisz się na konsultację, zastanów się, czy wypełniacze HA są dla Ciebie odpowiednie.
Chociaż wypełniacz HA nie jest bolesny, podczas zabiegu może być odczuwany jako nieco nieprzyjemny. Jednak te efekty uboczne zwykle ustępują po kilku dniach. Niektórzy lekarze mogą zalecić odstawienie pewnych leków lub suplementów przed zabiegiem powiększania ust. Lekarz narysuje „mapę” Twoich ust, aby określić miejsce wstrzyknięcia zastrzyków. Przed zabiegiem obszar ten zostanie oczyszczony roztworem antybakteryjnym. Może on także zastosować miejscowy środek znieczulający, aby zmniejszyć ból.
Koszt wypełniaczy HA do powiększania ust różni się w zależności od ilości użytego wypełniacza i liczby potrzebnych strzykawek. Ponieważ zabiegi te mają charakter kosmetyczny, nie są pokrywane przez ubezpieczenie medyczne. Możesz jednak zapytać swojego specjalistę o możliwości finansowania, miesięczne plany płatności oraz zniżki w przypadku kilku sesji zabiegowych. Przed umówieniem się na wizytę należy upewnić się, że potencjalny lekarz ma doświadczenie w wykonywaniu zabiegów powiększania ust metodą HA. Może on być zrzeszony w Amerykańskim Towarzystwie Chirurgów Plastycznych lub Amerykańskim Towarzystwie Chirurgii Dermatologicznej.
Podobne tematy