Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Czy powiększanie ust koliduje z makijażem permanentnym?

Czy powiększanie ust koliduje z makijażem permanentnym?

Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć. Chociaż skutki powiększania ust są stosunkowo rzadkie, nadal istnieje wiele zagrożeń związanych z tym zabiegiem. Chociaż makijaż permanentny jest bezpieczny, istnieją pewne środki ostrożności, o których należy pamiętać. Niektóre z tych środków ostrożności wymieniono poniżej. Należy pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu należy unikać wszelkiego rodzaju pływania i kąpania się. Jeśli planujesz poddać się zabiegowi powiększania ust w najbliższej przyszłości, pamiętaj o dokładnym przestrzeganiu instrukcji.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z beautywpolsce.pl

Unikanie pływania pod wodą

W przypadku zabiegu powiększania ust należy unikać schodzenia pod wodę przez kilka tygodni po zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że w wodzie pigment szybciej blaknie. Ponadto, jeśli używasz błyszczyka, nie możesz stać pod prysznicem dłużej niż 10 minut bez złuszczania się pigmentu. Gorąca woda jest również szkodliwa dla koloru ust. Aby tego uniknąć, używaj balsamu do ust z filtrem SPF 30 lub wyższym i pamiętaj, aby nosić go codziennie, aż do zagojenia.

Po zabiegu powiększania ust należy traktować je jak otwartą ranę i stosować balsam gojący kilka razy dziennie przez 10 dni. Dobrym pomysłem jest także stosowanie balsamu pielęgnacyjnego. Należy także unikać dłubania w wytatuowanym miejscu, ponieważ hamuje to wchłanianie pigmentu. Ponadto należy unikać kąpieli w basenie, saunie i nadmiernego pocenia się. Jeśli wargi zaczynają się łuszczyć, również nie należy ich obmacywać!

Unikanie partiowania

Zanim zdecydujesz się na trwałe pomalowanie ust, powinnaś wiedzieć, że tkanka ust nie jest taka sama jak inna skóra, więc rezultaty będą się różnić. Podczas zabiegu technik starannie dobierze pigment, który będzie pasował do naturalnego koloru warg. Następnie technik starannie wkomponuje pigment w skórę. W trakcie procesu gojenia usta będą wydawać się jaśniejsze niż w pierwotnym kolorze. Przez kilka pierwszych dni pigment może wydawać się zbyt jasny i będzie się łuszczył.

Podobne tematy