Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Domowe sposoby na powiększenie ust

Domowe sposoby na powiększenie ust

Na tej liście domowych sposobów powiększania ust znajduje się kilka sposobów na osiągnięcie idealnego wyglądu. Złuszczanie naskórka wazeliną, cynamonem lub kostkami lodu to kilka popularnych sposobów na uzyskanie pełniejszych ust. Przykładanie lodu do ust może również trwale je powiększyć. Czytaj dalej, aby poznać inne domowe sposoby powiększania ust. A co najlepsze? Możesz je zastosować, nie wydając ani grosza!

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z dojrzale-piekno.com.pl

Złuszczanie ust

Jeśli chcesz w naturalny sposób poprawić wygląd swoich ust bez uciekania się do kosztownych zabiegów, powinnaś je złuszczać. Proces ten usuwa martwe komórki naskórka z ust, odsłaniając gładszą, młodziej wyglądającą skórę. Zwiększa także przepływ krwi w wargach, co ułatwia nakładanie szminki. Jeśli masz na ustach ciemne plamki i przebarwienia, złuszczanie może również poprawić ich wygląd.

Ta metoda może zdziałać cuda w przypadku spierzchniętych lub suchych ust. Zawiera przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe, dzięki czemu zapobiega powstawaniu infekcji. Aby złuszczyć usta, połącz brązowy cukier i miód. Nałóż tę mieszankę na usta okrężnymi ruchami i pozostaw na 20-30 minut. Powtarzaj ten proces regularnie, a Twoje usta będą wyglądać gładko i młodzieńczo. Możesz też użyć peelingu z miodem.

Stosowanie wazeliny

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem powiększania ust, możesz się zastanawiać, czy wazelina jest dobrym rozwiązaniem. Może to być świetny sposób na nawilżenie ust po zabiegu. Nie jest to zabieg trwały, ale jest szybki i stosunkowo bezbolesny. Wypełniacze, w tym wazelina, są wstrzykiwane pod wargi i zazwyczaj mają charakter tymczasowy. Oprócz wazeliny do powiększania ust można stosować także inne wypełniacze.

Zanim przystąpisz do zabiegu powiększania ust, musisz wiedzieć, jak dokładnie oczyścić usta. Należy unikać alkoholu i leków rozrzedzających krew, ponieważ mogą one wywołać stan zapalny. Oprócz dbania o czystość ust należy pić dużo wody, aby poprawić zdolność organizmu do gojenia się. Unikaj masowania ust po zabiegu, ponieważ może to spowodować przemieszczenie wypełniacza i niepożądane efekty. Zamiast tego używaj miękkiego, delikatnego środka do oczyszczania twarzy lub sterylnej chusteczki z alkoholem do wycierania ust.

Stosowanie cynamonu

Stosowanie cynamonu do powiększania ust może sprawić, że usta staną się pulchniejsze w prosty sposób. Możesz przygotować prosty peeling do ust, mieszając odrobinę sproszkowanego cynamonu z oliwą z oliwek. Nałóż ten peeling na usta i pozostaw na 5 minut. Jeśli masz suche lub łuszczące się usta, możesz odczuwać mrowienie podczas stosowania tego peelingu. Jeśli masz spierzchnięte usta, unikaj stosowania cynamonowego scrubu. Aby usunąć cynamonowy peeling, należy delikatnie zetrzeć go chusteczką, a następnie spłukać usta.

Nałożenie na usta pasty ze zmielonego cynamonu może je spulchnić na kilka godzin. Można też pozostawić ją na noc. Zastrzeżenie dotyczące tego zabiegu jest takie, że cynamon może powodować nadmierne podrażnienie i połykanie. Można też użyć produktu przypominającego błyszczyk do ust i nakładać go w razie potrzeby. Ten sposób może trwać do tygodnia i pozwala uzyskać pulchniejsze usta.

Stosowanie kostek lodu

Po zabiegu powiększania ust wystąpi obrzęk i zasinienie. Te efekty uboczne można zminimalizować, umieszczając kostkę lodu na ustach i wmasowując ją przez około dwie minuty. Można ją wmasowywać raz po raz, ale należy unikać bezpośredniego przykładania jej do ust, ponieważ może to spowodować dalszy obrzęk. Jeśli obawiasz się wpływu kostek lodu na usta, możesz postępować zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez lekarza.

Oprócz zminimalizowania obrzęku oblodzenie ust przed zabiegiem pomoże także zmniejszyć siniaki i zaczerwienienie. Niektórzy lekarze zalecają przykładanie lodu przed zabiegiem i po nim. Przykładanie do ust chłodnych okładów żelowych również zmniejszy ryzyko powstania dodatkowych siniaków. Przed zabiegiem powiększania ust należy jednak unikać spożywania alkoholu. Siniaki po zabiegu są zwykle przejściowe i znikają samoistnie po kilku dniach.

Stosowanie pasty do zębów

Niezależnie od tego, czy chcesz nadać ustom bardziej wyrazisty kształt, czy po prostu je wypełnić, możesz łatwo uzyskać pożądany efekt, stosując pastę do zębów. Większość past do zębów nie zawiera substancji chemicznych, które mogą podrażniać i drapać tkankę miękką, na której opiera się implant wargi. Nie zaleca się również stosowania wybielających past do zębów ani past dla palaczy. Zaleca się stosowanie płynów do płukania ust o właściwościach antybakteryjnych, ponieważ pomagają one zwalczać bakterie powodujące próchnicę zębów i choroby dziąseł. Należy unikać stosowania płynów do płukania jamy ustnej zawierających alkohol, ponieważ powoduje on wysuszenie tego obszaru i zaburza zdolność organizmu do zwalczania niebezpiecznych bakterii.

Stosowanie pisaków hialuronowych

Pisaki hialuronowe mają mieszane opinie, przy czym niektóre użytkowniczki donoszą o pozytywnych rezultatach. Żele stosowane do powiększania ust, znane pod nazwą Juvederm, są przeznaczone przede wszystkim do zwiększania objętości ust, korygowania asymetrii i wygładzania linii poziomych. Pod względem jakości i bezpieczeństwa wypełniacze dermalne Juvederm należą do najlepszych dostępnych na rynku. Są one miękkie, jednorodne, umiarkowanie lepkie i stanowią doskonały środek do nawilżania ust.

Efekty zabiegów z użyciem wypełniaczy HA do ust utrzymują się zwykle przez trzy do dziewięciu miesięcy, przy czym ponowna aplikacja odbywa się co trzy do czterech tygodni w celu zachowania kształtu i objętości. Podczas gdy zwykłe zastrzyki strzykawkowe utrzymują się do sześciu miesięcy, hialuronowy wypełniacz ust wymaga wizyt kontrolnych co 12 do 16 tygodni. Pióra hialuronowe są również bezpieczne w przypadku innych obszarów ciała, w tym ust, policzków, fałdów nosowo-wargowych i linii marionetki. Stosowanie zimnego wałka i delikatnego ucisku po zabiegu może pomóc zminimalizować grudki i pomóc im zniknąć.

Podobne tematy