Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Jaki jest efekt zabiegu powiększania ust z użyciem 0,5 ml kwasu hialuronowego?

Jaki jest efekt zabiegu powiększania ust z użyciem 0,5 ml kwasu hialuronowego?

HA, czyli kwas hialuronowy, jest stosowany do wstrzykiwania w wargi. Iniekcję najczęściej wykonuje się wzdłuż pionowych linii górnej wargi, a do powiększania ust stosuje się 0,2 i 0,3 ml. Każda z tych ilości odpowiada niewielkiej ilości wypełniacza dermalnego. Jednak u niektórych pacjentów wstrzyknięcia HA mogą przynieść lepsze wyniki niż u innych.

0,5 ml kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy (HA) to substancja nawilżająca, która jest stosowana w różnych zabiegach kosmetycznych. Jego główną rolą jest przywracanie objętości i grubości wargom oraz poprawianie kształtu ust. HA wstrzykuje się za pomocą sterylnej igły 30-igłowej przez granicę warg. Powinien być wstrzykiwany w granicę warg sromowych pod lekko skośnym kątem i nie głębiej niż 2,5 mm. Wstrzyknięcia wykonuje się małymi bolusami 0,05-0,1 ml HA. Wykonuje się je metodą nitkowania wstecznego, a pacjent powinien odbyć kilka sesji, aby zobaczyć rezultaty.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją, która przyciąga wodę i pomaga utrzymać nawilżenie skóry. Jest to popularny wypełniacz tkanek miękkich, zatwierdzony przez FDA do powiększania ust. Dodaje on objętości ustom i zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Wypełniacze dermalne do wstrzykiwania zawierają również kolagen, który utrzymuje jędrność i elastyczność skóry.

Podczas wstrzykiwania HA do ust należy uważać, aby nie uszkodzić skóry. Osoba wykonująca wstrzyknięcie powinna zawsze pracować delikatnie, ponieważ tkanki w okolicy ust są wrażliwe. Nadmierne wypełnienie podczas jednej sesji zwiększa ryzyko powikłań i nadaje nienaturalny wygląd. Konsultacja z chirurgiem zapewni uzyskanie pożądanych rezultatów. Następnie lekarz omówi procedurę i zalecane dawkowanie.

Procedura powiększania ust 0,5 ml HA polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości HA do górnej wargi. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie. W związku z tym nie powoduje on trwałych uszkodzeń skóry. Co więcej, jest on łatwo wchłaniany przez organizm, co oznacza, że po zakończeniu zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia.

Koszt zabiegu powiększania ust 0,5 ml HA różni się w zależności od rodzaju użytego wypełniacza i liczby strzykawek. Ponieważ zabiegi te są zabiegami kosmetycznymi, nie są objęte ubezpieczeniem medycznym. Pacjenci mogą jednak zapytać lekarza o możliwość finansowania, miesięczne plany płatności i pakiety rabatowe w przypadku rezerwacji kilku sesji u tego samego świadczeniodawcy. Ponadto pacjenci muszą się upewnić, że potencjalny świadczeniodawca ma wystarczające doświadczenie w wykonywaniu powiększania ust metodą HA. Powinien on być także powiązany z chirurgiem plastycznym lub dermatologiem z certyfikatem.

Powiększanie ust metodą HA może powodować nierówności w wyglądzie ust. Jedną z częstych przyczyn nierównomiernego obrzęku warg jest błąd operatora. Nieprawidłowo ustawione igły mogą spowodować, że wypełniacz znajdzie się w zewnętrznych obszarach warg. Nieprawidłowo wstrzyknięty wypełniacz może również powodować grudki lub nierówności w okolicy ust. Kwas hialuronowy jest również niestabilny i może ulec rozpuszczeniu przy udziale enzymu zwanego hialuronidazą.

0,2 ml wypełniacza dermalnego

Powiększanie ust wypełniaczem dermalnym o pojemności 0,2 ml polega na wstrzyknięciu wypełniacza do ust za pomocą igły o średnicy 18 mm. Kaniula jest następnie wprowadzana przez proksymalną bruzdę wargi i przesuwana do bruzdy dystalnej. Następnie usuwa się igłę i wstrzykuje wypełniacz. Przypomina to proces uszczelniania szyby okiennej lub dekorowania tortu. Wypełniacz jest zwężony na końcach i pełniejszy na środku.

Jednym z rodzajów wypełniacza dermalnego jest BELOTERO(r) Lips Contour. Jest to polidensyfikowany, spoisty, liftingujący i elastyczny żel, który należy wstrzykiwać śródskórnie. Dobrym wyborem do powiększania ust jest żel, który zapewnia naturalnie wyglądający, a jednocześnie dramatyczny efekt. Jeśli rozważasz zabieg powiększenia ust, doskonałym wyborem jest wypełniacz dermalny o pojemności 0,2 ml.

HA Wypełniacze dermalne składają się z długich łańcuchów kwasu hialuronowego, czyli HA. Łańcuchy te są usieciowane substancją chemiczną, która stabilizuje je i zapobiega ich szybkiemu rozpadowi, gdy własne enzymy skóry, hialaza, zaczną rozkładać włókna kolagenu i elastyny. HA jest pozyskiwany z grzebienia koguta, ale częściej produkuje się go w laboratoriach.

Restylane, żel z kwasem hialuronowym, jest zatwierdzony przez FDA do leczenia zmarszczek i fałdów na twarzy. W zależności od stopnia zmarszczki mimicznej, zabieg ten może być stosowany do powiększania ust. Typowy zabieg daje 6-miesięczną korektę. Istnieje wiele różnych technik wstrzykiwania preparatu Restylane. Wybór techniki zależy od doświadczenia lekarza prowadzącego.

Podczas zabiegu wykonywanego w gabinecie, żel jest wstrzykiwany w eminencję wargową, kostny obszar policzka. Ten obszar kostny obejmuje łuk jarzmowy i górną granicę policzka. Stosując metodę Hinderera, lekarz może zlokalizować tę strukturę kostną za pomocą dwóch wyimaginowanych linii, jednej od kciuka bocznego do kąta ust, a drugiej od bruzdy nosowej do tragusa.

Zabieg może być bolesnym doświadczeniem dla pacjenta. Efekty uboczne stosowania wypełniacza skórnego HA są jednak minimalne i występują bardzo rzadko. Podczas zabiegu pacjent musi otrzymać pełne informacje na temat ryzyka związanego z zabiegiem. W większości przypadków optymalne rezultaty daje pojedyncze wstrzyknięcie 0,2 ml. Leczenie powinno trwać od sześciu do dwudziestu czterech miesięcy. Czas utrzymywania się rezultatów zależy od leczonego obszaru i gęstości użytego wypełniacza.

Ilość stosowanego wypełniacza skórnego zależy od potrzeb pacjenta, ale na ogół wynosi od 0,5 do 3 mililitrów na wargę. Lekarz zadecyduje także, ile wypełniacza należy użyć, w zależności od pożądanego efektu. W zależności od celów zabieg może wymagać kilku wizyt. Zabieg może być kosztowny i wymagać kilku wizyt w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Chociaż wyniki mogą być subtelne, procedura może stanowić istotną przemianę Twojego uśmiechu.

0,3 ml kwasu hialuronowego

Zastosowanie 0,3 ml żelu hialuronidazy (HA) jako wypełniacza skórnego do powiększania ust nie jest zjawiskiem nowym, ale wciąż dość nowym. W 2017 roku znalazło się na liście najpopularniejszych niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych.

Żel HA jest lekiem zatwierdzonym przez FDA. Wypełniacz jest podawany za pomocą pióra, które nie zawiera igieł. Kwas hialuronowy jest podawany za pomocą ciśnienia, a poprzez podniesienie dźwigni pióra większa ilość HA jest wstrzykiwana do skóry właściwej. Pióro nie ma ostrych końcówek, więc jest bezpieczne w użyciu. Rezultaty mogą być widoczne po dwóch do trzech sesjach.

Kwas hialuronowy jest często stosowany do powiększania ust w celu wypełnienia miejsc, w których brakuje im objętości lub wyrazistości. Kwas hialuronowy może jednak migrować pod te tkanki i wessać się w bielmo wargi. Aby uniknąć tego problemu, zabieg powiększania ust HA powinien być dostosowany do szczególnych potrzeb pacjenta. Jeśli HA został zastosowany z powodzeniem, rezultaty są trwałe.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, która przyciąga wodę. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne jest on również stosowany jako wypełniacz skórny. Kwas hialuronowy może wypełniać objętość ust i poprawiać wygląd starzejącej się skóry. Chirurdzy kosmetyczni stosują HA do rozwiązywania problemów związanych z objętością ust. Żel HA jest zatwierdzony przez FDA do powiększania ust.

Zastrzyki z HA są tymczasowe i wymagają zabiegów podtrzymujących co sześć miesięcy. U niektórych pacjentów konieczne jest wcześniejsze wykonanie zastrzyków podtrzymujących. U innych pacjentów uzyskuje się trwałe efekty, które mogą utrzymywać się do 12 miesięcy. Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, koszt zastrzyków z HA wynosi średnio 684 USD za strzykawkę. Jest to cena wyższa niż ta, na którą wiele osób może sobie pozwolić.

Restylane wstrzykuje się w wargi za pomocą cienkiej igły o średnicy 29 G i 1/2 cala. Igła powinna być umieszczona równolegle do fałdu, zmarszczki lub wargi. Wstrzykiwany materiał powinien dotrzeć do środkowej i głębokiej skóry właściwej oraz warstwy podśluzówkowej. Zastrzyki wykonywane w innych obszarach ciała mogą powodować powstawanie widocznych grudek i niebieskawych przebarwień.

Podobne tematy