Magazyn Zdrowie & Piękno

Magazyn Zdrowie i Piękno to internetowy portal o modzie, zdrowiu, urodzie i ekologii

Czy menstruacja ma wpływ na operację powiększenia ust?

Czy menstruacja ma wpływ na operację powiększenia ust?

Czy miesiączka ma wpływ na operacje powiększania ust? Odpowiedź zależy od tego, kogo zapytasz. Niektóre kobiety uważają, że menstruacja nie ma wpływu na powiększanie ust. Nie jest to do końca prawda, ale kobiety, które mają pełny cykl miesiączkowy, mogą odczuwać nieznaczne zmniejszenie rozmiaru ust po zakończeniu miesiączki. Niemniej jednak nie zostało to jeszcze udowodnione. W tym artykule omówimy to zagadnienie.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z beautylife.com.pl

Menstruacja

Kobiety mogą powiększyć usta, poddając się zabiegom chirurgicznym. Istnieją dwa główne rodzaje tego zabiegu: amenorrhea pierwotna i amenorrhea wtórna. Amenorrhea pierwotna występuje przed okresem dojrzewania, natomiast amenorrhea wtórna może pojawić się po okresie dojrzewania lub nawet po ustaniu miesiączki. Ta ostatnia powinna być zdiagnozowana przez pracownika służby zdrowia, jeśli pacjentka nie miesiączkuje dłużej niż trzy tygodnie lub nigdy nie miała miesiączki. Jeśli jednak krwawienie jest silne lub występuje często, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest menorrhagia, która charakteryzuje się nadmiernym krwawieniem.

Cykl miesiączkowy jest naturalną fluktuacją poziomu hormonów u kobiety. Wyściółka macicy ulega złuszczeniu, a krew, która w niej pozostaje, wypływa przez pochwę. Proces ten trwa zwykle od trzech do siedmiu dni. Długość tego cyklu zależy od wieku kobiety i jej ogólnego stanu zdrowia. Cykl menstruacyjny występuje raz na 21-35 dni i jest najczęstszą przyczyną zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Endometrium

Endometrium jest tkanką, która ulega złuszczeniu i reepitelializacji w odpowiedzi na miesiączkę. Proces miesiączkowania wyzwala w endometrium stan zapalny i niedotlenienie, a komórki macierzyste naprawiają blizny, odrastając uszkodzoną podczas miesiączki tkankę. Zaburzenia w tych procesach mogą prowadzić do powszechnych zaburzeń ginekologicznych. Lepsze zrozumienie fizjologii miesiączki może dostarczyć nowych sposobów walki z rozwojem nowotworów. Przeszukaliśmy bazy danych Pubmed i Cochrane w poszukiwaniu oryginalnych artykułów, artykułów przeglądowych i opisów przypadków dotyczących naprawy i regeneracji endometrium. Uwzględniliśmy również terminy „krwawienie miesiączkowe” i „powiększenie wargi endometrialnej”, aby zidentyfikować badania, w których oceniano naprawę i regenerację endometrium po menstruacji.

Mechanizm powstawania miesiączki jest w dużej mierze nieznany. Nie jest do końca jasne, czy menstruacja jest koniecznym i korzystnym elementem układu rozrodczego kobiety. Mimo że jest ona nieuniknioną konsekwencją braku ciąży, może przynosić inne korzyści. Powtarzające się zrzucanie endometrium powoduje konieczność całkowitej naprawy uszkodzonej powierzchni. Proces ten zachodzi co miesiąc, a jego efektem może być powiększenie warg sromowych, korzyści kosmetyczne oraz ogólna poprawa stanu zdrowia i samopoczucia.

Hialuron

Kobiety, które chcą zwiększyć rozmiar swoich ust, mogą rozważyć wstrzyknięcie hialuronu. Są one bezpieczne podczas menstruacji, ale zastrzyki w dni wrażliwe mogą mieć niekorzystny wpływ na organizm pacjentki. Może dojść do nadwrażliwości, zapalenia lub wydłużenia czasu rekonwalescencji. Kosmetolodzy uważają jednak, że zastrzyki hialuronowe są bezpieczne dla kobiet, które nie miesiączkują.

Kobiety, które mają nieregularne cykle miesiączkowe, mogą zdecydować się na zastrzyki w usta. Zastrzyki można również stosować w przypadku pionowych linii górnej wargi. Rezultaty są natychmiastowe. Hialuron jest również odpowiedni dla kobiet w ciąży, które są w trakcie cyklu miesiączkowego. Pacjenci powinni skonsultować się z wykwalifikowanym iniektorem przed podjęciem decyzji o zabiegu powiększania ust. W ten sam sposób miesiączka może spowodować zwiększenie rozmiaru ust.

Botox

Zaleca się, aby kobiety w ciąży lub karmiące piersią powstrzymały się od poddania się zabiegowi z użyciem preparatu Botox. Kobiety z pewnymi schorzeniami zdrowotnymi i przyjmujące pewne leki powinny również omówić z lekarzem możliwości leczenia. Zabieg z użyciem botoksu jest skuteczny w przywracaniu młodego wyglądu, ale jego efekty nie są tak spektakularne jak w przypadku zabiegów chirurgicznych. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że botoks należy stosować wyłącznie pod opieką wykwalifikowanego lekarza.

Chociaż zabiegi powiększania ust są skuteczne, należy pamiętać, że konieczne będzie wielokrotne ich wstrzykiwanie. Działanie botoksu trwa od czterech do sześciu miesięcy i nie powinno być wykonywane u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Jednak kobiety, które mają głębokie bruzdy i drobne zmarszczki, mogą zaobserwować dłuższe rezultaty. Ponieważ zastrzyki botulinowe są bardzo bezpieczne, nie ma potrzeby powtarzania zabiegów tak często, jak w przypadku zabiegów chirurgii kosmetycznej.

Wypełniacze

Przed poddaniem się zabiegowi należy pamiętać o wszelkich schorzeniach i lekach, które mogą pogorszyć jego efekty. U niektórych pacjentów naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu po wstrzyknięciu wypełniaczy. Aby tego uniknąć, pacjenci powinni unikać intensywnego makijażu lub seksu oralnego przez kilka dni po zabiegu. Powinni również unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Ponadto osoby karmiące piersią lub będące w ciąży nie powinny stosować wypełniaczy skórnych.

Przez 24 godziny po zabiegu wypełniania ust nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych. Po zabiegu możesz odczuwać bolesność i swędzenie, ale przez kilka dni powinnaś unikać forsownych zajęć. Używanie słomki lub zaciskanie warg może spowodować opuchliznę. Należy również unikać pocierania warg do czasu zejścia obrzęku. Lekarz omówi, jakie leki można przyjmować w celu zminimalizowania tych skutków.

Środki ostrożności dotyczące wstrzyknięć podczas menstruacji

Pomimo faktu, że w organizmie kobiety zachodzą naturalne zmiany hormonalne podczas cyklu menstruacyjnego, nie zaleca się przyjmowania szczepionki COVID-19 podczas menstruacji. Chociaż sama szczepionka nie jest uważana za szkodliwą, zmiany w poziomie estrogenów i nieregularne cykle miesiączkowe mogą spowodować brak miesiączki lub senność, a nawet gorączkę. Mimo to kobiety nie powinny lekceważyć znaczenia szczepień przeciwko COVID-19. Chociaż szczepionka jest wysoce skuteczna, nie ma szczegółowych wytycznych dotyczących tego, kiedy kobiety powinny się zaszczepić przeciwko COVID-19.

Ponieważ szczepionka COVID-19 nie jest żywym wirusem, przyjęcie jej podczas menstruacji nie jest szkodliwe. Ponadto udowodniono, że szczepionka ta jest najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem ochrony przed tym śmiertelnym wirusem. Dopóki kobieta jest pełnoletnia i nie przyjmuje środków antykoncepcyjnych, szczepionka jest dla niej bezpieczna i skuteczna. Jedynym środkiem ostrożności jest stosowanie maseczki podczas szczepienia.

Podobne tematy